ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

SİZE OY MOY YOK!

 Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın  “AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlerle yaptığı canlı yayın sırasında başlayan “oy moy yok” tepkisi kısa bir süre sonra sosyal medya üzerinden büyük bir harekete dönüştü. Bu yayının You Tube'daki videosu ise an itibariyle 300 binden fazla “dislike” (beğenmeme) aldı. Bu da “Z” kuşağı olarak adlandırılan gençliğin artık iktidarın yaptıklarından bıktığını ve onlara karşı tepkilerini herşeye rağmen dile getirdiklerini gösteriyor. Ama elbette gençleri bu duruma sürükleyen pek çok neden var. Gençler geleceğini göremiyor. Hızla artan işsizlik sorunu nedeniyle üniversiteyi bitirdiklerinde karşılaşacakları yaşam şartlarından tedirginler. Hayat pahalılığı ve ekonomik krizi de en derinden yaşayan gençler bu gidişe dur demek için seslerini yükselttiler. Gençlere kulak vermek ve onların sesini duymak lazım” ifadelerine yer verdi.

“GENÇLERİN SAĞLIĞINI HİÇE SAYDINIZ!”
Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;” Covid-19 salgını nedeniyle büyük bir endişenin yaşandığı bu dönemde vaka sayıları da hızlı bir yükselişe geçti. Tam da böyle bir riskli dönemde bilim kurulu üyeleri ve uzmanlar YKS'nin ertelenmesinin doğru olduğunu söylerken gençlerimizin hayatı tehlikeye atıldı. YKS'ye giren milyonlarca öğrenci ve aileleri endişeli bir bekleyiş içine girdiler. Çok fazla insanın bir araya toplandığı ve saatlerini geçirecekleri bir ortamda ise bu virüsün pik yapma olasılığı çok yüksek. Öğrencilerin tüm itirazlarına ve taleplerine karşı YKS'nın ertelenmemesi korkarım ilerleyen dönemlerde kendini vaka sayılarında artış olarak gösterecektir. Bununla birlikte bu sınavın da ısrarla yapılması öğrencilerde büyük bir tepki ile karşılandı. Öğrenciler ise tepkilerini ortaya koydu”

“GENÇLERİN TEPKİSİNDEN NEDEN KORKUYORSUNUZ?”
CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençler ile yaptığı canlı yayında gençler tarafından art arda gelen “Size oy moy yok” yorumları gençlerin ne kadar bıktığını ve bu iktidara bir dur demek istediklerini anlatmaya yetiyor. Kaldı ki videonun You Tube'a konulan bölümünde an itibari ile89 bin beğeninin yanı sıra 346 bin beğenmeme butonunun tıklanması da AKP iktidarının artık geçerliliğini yitirdiği ve gençler tarafından benimsenmediğini ortaya koyuyor. Üstelik bu videonun yorumlara kapatılması ise gençlerin özgürce düşüncelerini ifade etmesinden ne kadar korkulduğunu da ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı. (www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


Spor

Balıkesir nöbetçi eczane listesi
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans