ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ İLETİŞİM

ENCÜMEN YİNE CUMHUR İTTİFAKI’NIN

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında Nisan ayında yapılması gereken ancak COVID-19  nedeniyle yapılamayan Encümen ve İhtisas Komisyonu seçimlerini gerçekleştirdi. Encümen yine AK Partili üyelerden oluştu. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Yücel Yılmaz'ın başkanlığında  seçim gündemiyle bir araya geldi. Meclis Salonu yerine Avlu'da gerçekleştirilen meclis toplantısında Encümen ve İhtisas Komisyonu üyeleri belirlendi.

Cumhur İttifakı Encümen için İsmail Avcu, Emin Ersoy, Yasin Sağay, Mehmet Birol Şahin ve Zeynep Özdemir'i, Millet İttifakı ise  Burhanettin Ağabeyoğlu (CHP), Canan Kırdar (CHP), Ömer Öztürk (İYİ Parti) , Serkan Mehmet Ertan (İYİ Parti) ve Mehmet Karaboğa'yı  (Bağımsız) aday gösterdi.

Cumhur İttifakı adaylarından; Yasin Sağay'a 52, İsmail Avcu'ya 51, Zeynep Özdemir'e 50, Mehmet Birol Şahin ve Emin Ersoy'a 49'ar oy çıktı.  Sağay ve Şahin bir önceki dönemde Encümen'de görevliydi. Buna karşın Ramazan Bahçavan ve Süleyman Aksoy'u bu kez aday göstermedi.

 Millet İttifakı adaylarından  Burhanettin Ağabeyoğlu'na 43, Canan Kırdar'a 41, Ömer Öztürk'e 42 , Mehmet Karaboğa'ya 42 Mehmet Salih Ertan'a 37 oy çıktı. Aday olmamasına karşın İYİ Partili Metin Özpınar'a da 6 oyçıkması dikkat çekti. Bağımsız üye Mehmet Karaboğa bir önceki dönemde Cumhur İttifakı'nın listesine delip Encümene girmişti. Ancak bu kez başaramadı. Mecliste ihtisas komisyonları da belirlendi. (www.yenihabergazetesi.net)


Röportajlar
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

WHATSAPP HATTI

0 533 792 29 72

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

MAİL ATIN

bilgi@balikesiryenihaber.com
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans