ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ İLETİŞİM

Tarladan Gelen Bereket

Sındırgı'da 40 dönümlük alana ekilen nohutta hasat dönemi başladı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş belediye personeli ile birlikte sıcak havaya aldırış etmeden elle nohut hasadına katıldı. Kıraç arazilerin değerlendirilmesine yönelik örnek olarak gerçekleştirilen çalışmada ilk hasat gerçekleşti.

Sındırgı'da Tarım Seferberliği Devam Ediyor

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde tarım seferberliği devam ediyor. Çiftçilere örnek olması amacıyla oluşturulan lavanta bahçesinde dördüncü hasat heyecanı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti.
Korona ile mücadele dönemini fırsata çeviren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekilmedik arazi kalmayacak sözleri üzerine faaliyete geçen Sındırgı Belediyesi örnek iyi tarım uygulaması kapsamında 40 dönüm nohut ekmişti.
Nohut tarlasında ilk hasat gerçekleşti. 40 dönümlük alana ekilen nohutlar Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, meclis üyeleri, vatandaşlar ve belediye personelinin katılımı ile hasat edildi. Kavurucu bir sıcağın alnında zorlu hasat, çiftçiliğin zorluğunu ortaya koysa da kıraç arazilerinde iyi tarım uygulamasında kullanılabileceğini gözler önüne serdi.

Nohut Hasadı Tamam, Susam Hasada Hazırlanıyor

40 dönümlük arazide hasat işleminin tamamlanmasının ardından 16 tona yakın ürün elde edileceği düşünülüyor. 80 dönümlük arazi üzerinde gerçekleştirilen örnek iyi tarım uygulamasında 40 dönümlük alanda yetiştirilen nohutun yanında 40 dönümde susam önümüzdeki günlerde hasat edilmeye hazırlanıyor.

Başkan Yavaş “Sözde Değil, Hizmetlerimizle Çiftçimizin Yanındayız”

Kırsal da sulu tarımla kalkınmayı hedefleyen Sındırgı Belediyesi gölet projelerine aralıksız devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ve DSİ ile birlikte gölet yapım, tamirat ve genişletme çalışmaları sürdürülüyor. Çiftçinin kazancını arttırmak, sulu tarımla alternatif tarım ürünlerine geçişi sağlamak adına yapılan çalışmaların yanında kıraç arazilerin değerlendirilmesi adına da örnek projeler geliştiriliyor. (www.yenihabergazetesi.net)Röportajlar
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

MAİL ATIN

bilgi@balikesiryenihaber.com
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans