ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ İLETİŞİM

Gurbetçi avukattan örnek davranış!

HABER: ÖNDER BALIKÇI

Son aylarda Erdek'in temiz olmadığından yakınmalar sürüp, bu durumdan yalnızca Erdek Belediyesi sorumlu tutuluyor. Ancak bu konuda, sorumsuz
vatandaşlar nedense hiç sorumlu görülmüyor. Birçok sorumsuz vatandaş ve özellikle Erdek'e günübirlik gelenler, yanlarında poşetlerle getirdikleri yiyecek ve içeceklerinin çöplerini, dönüşlerinde konteynerlere bile atmaya gerek görmeden orada bırakıp gidiyorlar.
Erdek'i sorumsuzca kirletenlere, Almanya'da yaşayan gurbetçi avukat Atalay Kurttaş, örnek bir davranış sergileyerek yanıt verdi. Genç avukat, “Çuğra”
bölgesinde, Yücel Otel ile Morina Çay Bahçesi arasında kalan yolu, tek başına temizleyerek, 6 büyük poşet dolusu çöp topladı. Avukat Kurttaş, “Almanya'da kimse böyle kirlilik yaratmaya cesaret edemez, çünkü çok ağır cezalarla karşılaşır” dedi.
Ancak, genç avukat Atalay Kurttaş'ı, temizlik yaptığı günün ertesinde bir sürpriz bekliyordu. Bir gün önce temizlediği yol, sanki hiç temizlenmemiş gibi yine günübirlikçilerin getirdiği çöplerle dolmuştu. Aslında sorunun kaynağı ve çözümü belliydi. İş, ülkemizde yurttaşlık bilincinin eksikliğindeydi.(www.yenihabergazetesi.net)

Röportajlar
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

MAİL ATIN

bilgi@balikesiryenihaber.com
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans