ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

''Ölen meslektaşlarımıza dikkat çekmek 'Hainlik ve Komplo' Oldu"

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr.Selim Panç, sağlık emekçilerine karşı yapılan haksızca saldırılara ve Türk Tabipler Birliği'nin kapatılması yönündeki konuşmalara karşı bir açıklamada bulundu.
Panç açıklamasında, ''İktidar kanadının meslek örgütlerini hedef göstererek saldırıları devam ediyor. Kendisi gibi düşünmeyen, kendisini eleştiren her kurumu veya kişiyi düşmanlaştırıp itibarsızlaştırmaya çalışan, hedef gösterip ortadan kaldırmaya çalışan bu anlayışsızlık siyasetin olağan dili hale getirilmeye çalışılıyor.''diyerek sözlerine şöyle devam etti.

''Son olarak bu siyasi üslupsuzluk ve anti demokratik acizlikten, ülkemizin hekimlerinin meslek örgütü olan Türk Tabipler Birliği nasibini almıştır. İktidarın küçük ortağı göze girmek için ilk önce Genel Başkanlık düzeyinde sonrasında da Genel Başkan Yardımcısı aracılığıyla TTB'nin kapatılması gerektiğini söylemiş, Pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık emekçilerine dikkat çekmek için yapılan "siyah kurdele" çağrısını "ihanet" olarak anlamlandırmayı hangi mantık ve akıl sınırları içine sığdırmıştır anlaşılmamaktadır. Zaten sosyal medyada vatandaşlarımız kendilerine gereken cevabı vermiş, Türkiye'nin en yaygın sosyal medya kampanyalarından biri olarak #İyikivarsınTTB rekor dayanışma mesajı almıştır.

"Küçük ortak Siyah Kurdeleden bile Korkar Olmuştur"

Bu yıl 91. yılını kutlayacak olan TTB, kurulduğu günden bu güne hekimlerin ve halk sağlığının savunuculuğunu üstlenmiş, ülkemiz için bilimin ışığında her dönemde inisiyatif almış ve en önemlisi hiçbir dönem iktidara kendini yedeklememiş, kimseyi hedef gösterecek kadar aciz ve rezil duruma düşmemiştir. Corona Virüs döneminde hayatını kaybeden sağlık emekçilerine dikkat çekmek için yapılan "Siyah Kurdele" eylemini hangi akıl, hangi zihniyet "Hain bir komplo" olarak görür anlaşılması mümkün değildir. Anlaşılan şudur ki küçük ortak iktidar yancılığının devamı için siyah kurdeleden bile korkar olmuştur.

"Doktorların %91'ini hain ilan etmiştir"

Vatanseverlerden oluşan bir heyet kurulması, TTB'nin kapatılması çağrısının ardından dile getirilmiştir. Anlaşılan odur ki beyefendinin elinde herkesin vatanseverliğini ölçen bir cetvel vardır. O ne menem cetveldir ki bunca yıl FETÖ'ye yol veren, devlete sızmasına müsade eden, "Yunan galip gelseydi" diyen şarlatanı kahraman ilan eden, Habur kapısında davul zurna şovları yapan yanındaki ortaklarını değil; pandemide kahramanca mücadele edip can vererek vatandaşlarımızın sağlığını kendi hayatlarından önde tutan sağlık emekçilerini ölçmektedir. O nasıl bir cetveldir ki Türkiye Cumhuriyeti'ndeki hekimlerin %91'ini hain ilan etmektedir!

"Çoklu Baro Yasasını geçirdiler, Yeterli İmzayı bulup Yeni Baro kuramadılar!"

Bu kirli ve hedef gösteren zihniyet aynı anlayışla, gerçeği ve doğru söyleyeni hedef gösterip hain ilan eden gericilikle daha birkaç ay önce Barolar Birliği'ne savaş ilan etmiş, avukatları hedef göstererek Çoklu Baro diye geçmişten gelen bir FETÖ Projesini hayata geçirmiştir. Ama hiçbir yerde yeterli imza toplayamadıkları için kendi barolarını kuramamış, geçirdikleri yasa avukatlar tarafından yüzlerine vurulmuştur. Bunun ikinci perdesi olarak Hekimlerin meslek örgütlerinde de benzer çağrı yapanlar anlaşılan Barolar sürecinden ders çıkartamamışlardır ve rezil olmalarının ikinci perdesine doğru gözleri kapalı yol almaktadırlar.

"İyi ki Varsın TTB!"

Pandemi mücadelesinde sağlık emekçilerini hedef gösteren vali de gördük, yitirdiğimiz sağlık emekçilerine dikkat çekmek isteyen hekimlere hain diyen siyasetçi de; fakat her koşulda kendi koltukları ve yaranma çabalarının hedefine oturtulan sağlık emekçilerinin nasıl insanlar için mücadele ettiklerini çok iyi biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı kimliğimle; Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "Beni Türk hekimlerine emanet edin" sözlerinden güç alarak TTB Kapatılsın diyen acziyete karşı "İyi ki varsın TTB" diyor, hekim kimliğimle de bu mesleğin bir parçası olmaktan onur duyuyorum ve altını çiziyorum; "Yönetemiyorsunuz, ölüyoruz!"(www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


Spor

Balıkesir nöbetçi eczane listesi
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans