ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

OYSA ATATÜRK KENDİSİNİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET ETMİŞTİ..

Dün gazetemiz YENİ HABER'de yayınladığımız ''10 KASIM'DA SAYGISIZLIK'' başlıklı haberimiz üzerine Balıkesir Tabip Odası da bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada;
''Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının yıl dönümü dolayısıyla dün Balıkesir Devlet Hastanesi'nde, Atatürk büstü önünde 10 Kasım anma töreni gerçekleştirilmiştir. Ancak büst üzerinde en basit bir temizliğin bile yapılmamış olması, "Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin" sözleriyle bizlere verdiği değeri özellikle vurgulayan kurucu önderimize, senede sadece bir dakikalık minnet sunmada yeterli özenin gösterilmediğini üzülerek belirtmek istiyoruz.                                                                                                                         
Balıkesir Devlet Hastanesi yönetimini bu konuda kınıyor, hassasiyetimizi belirterek ilgilileri daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.''


Balıkesir Tabip Odası Başkanı sayın Necdet Uçan ve yönetim kuruluna haberimize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyor ve dün yayınladığımız haberi tekrar veriyoruz..

10 KASIM'DA SAYGISIZLIK

 
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yılında tüm yurtta ve Balıkesir'de anılırken, bazı saygısızlıklara da sahne oldu.
Bu sabah saat 09.05 'de Balıkesir Devlet Hastanesi bahçesinde kirli bırakılan Atatürk büstünün önünde yapılan tören,bir yandan kafalarda soru işareti yarattı.

''Beni Türk hekimlerine emanet ediniz'' sözüyle ilime, bilime önem veren ve öncülük eden Atatürk büstünün uzun zamandır temizlenmemesi ve 10 Kasım'da da aynı şekilde yıkanmadan bırakılması dikkat çekti.
Ölümünün 82. yılında Atatürk'e yapılan bu saygısızlık karşısında büstün bulunduğu Balıkesir Devlet Hastanesi yetkililerinin ne cevap vereceği merak ediliyor. (www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


Spor

Balıkesir nöbetçi eczane listesi
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans