ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

Umuda açılan kapı

HABER: ÖNDER BALIKÇI

Balıkesir Valiliği, “Umuda kapı açıyorum, hayata tutunuyorum” projesini başlattı

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, projenin amacının, uyuşturucu madde kullanan kişileri bu alışkanlıktan vazgeçirerek tedavi altına aldıktan sonra kişinin, yaşamına geri dönmesini ve yaşamını sağlıklı biçimde sürdürebilmesini sağlamak olduğuna dikkati çekti. 

Yazar, proje hakkında şu bilgiyi verdi:

“Valiliğimizin organizasyonunda yürütülen bu kampanya üç aşamada yürüyecek. İlk aşama, uyuşturucu madde kullanıp bu alışkanlıktan kurtulmak isteyenlerin başvurularının alınmasıyla başlayacak. Bu başvurular, Balıkesir Valiliği Açık Kapı birimine, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadele birimi ile ilçe kaymakamlıklarına yapılacak. Bu kişiler, önce ilgili sağlık kuruluşlarına, hastanelere gönderilecek. Bağımlı bu kişilerin psikososyal destek almaları da sağlanacak. Bağımlılık süreci ve tedavisi konusunda ailelere danışmanlık verilecek. Bağımlı bireylerin sosyal yaşama uyum sağlaması amacıyla tedavi sürecinde spor ve sanat etkinlikleri ve kurslar gerçekleştirilecek. Tedavi ücretleri devletçe karşılanacak. Tedavi süreçleri başarılı olduğu takdirde İŞKUR aracılığıyla kendilerine iş imkanı sağlanacak. Bu işlerinde 6 ay süreyle çalışıp başarılı olduklarında, Valiliğimizce Ticaret Odası ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol uyarınca yeni bir işe yerleştirilecekler.”

Kaymakam Yazar, bu proje kapsamında kendilerine şu ana kadar üç kişinin başvurduğunu, bunlardan ikisinin, halen Manisa'daki hastanede tedavi altında bulunduğunu belirtti. (www.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


Spor

Balıkesir nöbetçi eczane listesi
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans