ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

YENİ HABER 54.YAŞINDA

Balıkesir kentinin 17 Ocak 1968 tarihinde yayına başlayan gazetesi YENİ HABER, bugün 54. yaşına merhaba dedi.

52 yıl boyunca kesintisiz olarak basılı yayın yapan ancak değişen teknoloji ve şartlar nedeniyle 2019 yılında dijital yayına geçen YENİ HABER GAZETESİ, 54. yılda devam ediyor.

17 Ocak 1968'de Yeni Haber Gazetesi'ni yayımlamaya başlayan  kurucusu Ekrem Balıbek, Balıkesir'de 52 yıl boyunca kesintisiz yayın yapan gazetenin de temellerini atmış oldu. 1951'den bu yana "Damla Damla" köşesinde on bini aşkın makalesi yayınlanan Balıbek, meslek yaşamı boyunca bir çok ödül aldı. Balıbek, 2000'de Olimpiyat Komitesi Fair Play büyük ödülüne layık görüldü.

Bir dönem Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Balıkesir Yüksek Tahsil Talebe Cemiyeti başkanlıkları yapan Balıbek, Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı'nın da genel saymanlığını üstlenmişti.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin 50'nci kuruluş yıldönümü nedeniyle 14 Ocak 2011'de düzenlediği törende ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün elinden almıştı.Basın Şeref Kartı sahibi olan Balıbek, 4 Şubat 2011 günü vefat etti.

Babalarının vefatından sonra oğlu Esen Balıbek'in imtiyaz sahipliğinde ve diğer çocukları Esra Tuğcu, Esin Balıbek tarafından yayına devam eden YENİ HABER, 
1 Temmuz 2019 tarihinde basılı yayını sona erdirerek dijital yayına geçti.
www.yenihabergazetesi.net adresiyle yayın yapan YENİ HABER , gazetenin kurucusu merhum Ekrem Balıbek'in kızı Esin Balıbek yönetiminde devam ediyor.
Yazarlar


Spor

Balıkesir nöbetçi eczane listesi
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans