ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ İLETİŞİM

BANDIRMA CHP: ''128 Milyar Dolar Nerede?''

CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç, hazineden kaybolan 128 milyar dolar ile ilgili olarak, biz de ilçe örgütü olarak soruyoruz. ''128 milyar dolar nerede?'' dedi.

Selim Panç ilçe başkanlığında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
''Bildiğiniz gibi Bursa-Mudanya'da İlçe Örgütümüz hazineden kaybolan 128 Milyar Dolar için “128 Milyar Dolar Nerede?” afişleri asmış, afişler toplatılarak ‘Cumhurbaşkanına hakaret' soruşturması başlatılmıştı.
Sayın Genel Başkanımız bu afişleri Türkiye'nin her tarafına asacağımızı, hepimizin parası olan 128 Milyar Dolar'ın nerede olduğunu sormaktan vazgeçmeyeceğimizi belirtmişti. Bunun üzerine biz de Bandırma'da bu afişleri billboardlara astık, halkımızın parasının nerede olduğunu sorduk. Fakat Emniyet güçleri afişlerde ‘Cumhurbaşkanına hakaret' olduğu sebebiyle afişlerin savcılık talimatıyla söküleceğini bize iletti ve afişleri sökerek aldı.
Öncelikle “128 Milyar Dolar Nerede?” yazan ve bunun dışında parti logomuzun bulunduğu bir afişte hakaret unsuru nerededir merak ediyoruz. İkincisi ise soru sormayan, kabullenmeyen, hakkının peşine düşmeyen bir toplum olmayacağımızı; sormaktan yılmayacağımızı da belirtiyoruz.

''KİŞİ BAŞI 15 BİN TL EDEN PARA, 350 YILDA EDİNİLEBİLİNİR'' 
Bahsettiğimiz para öyle bir para ki her gün 1 Milyon Dolar kenara koysanız, 128 Milyar Doları elde etmeniz tam 350 yıl sürüyor.
Bahsettiğimiz para öyle bir para ki ülkemizde kişi başı yaklaşık 15 bin TL ediyor. Yani dört kişilik bir aile için 60 bin TL hane geliri anlamına geliyor.
Sonuç olarak demokratik hakkımız olan soru sorma hakkımızı savunduğumuz için, paramızın, hepimizin parasının akıbetini sorduğumuz için bu gün saat 10.00'da ifadeye çağrıldık ve ifademizi verdik.
Suçlamaları kabul etmediğimizi belirttik ve bu sorunun kamu adına bir soru olduğunu ve soruyu kamu ile birlikte sorduğumuzu belirttik.
İktidar sandıktan çıkışını göremezken baskılarını arttıracaktır. Bu zaten öngördüğümüz bir durumdu.
Onların öngöremedikleri ise baskıyı ne kadar arttırırlarsa arttırsınlar bizim bir adım geri atmadan, Türk Milleti adına, halkımız adına mücadele etmekten bir adım geri atmayacak olmamızdır.
O yüzden buradan tekrar soruyoruz! Biz, yıllarca bizim olan vergilerle biriktirdiğimiz bu paranın akıbetini sormaktan nasıl vazgeçelim?
128 Milyar Dolar, bizim paramız nerede?'' (www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans