ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

Kemal Sunal, Beşiktaş’ta!

Haberimizdeki bu fotoğrafa iyi bakın!

1981-1982 sezonunda, o zamanki ismiyle “Dolmabahçe Stadı”ndaki Beşiktaş kadrosunda 11 oyuncu değil, 12 oyuncu var. Ayaktakilerden soldan üçüncü, Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Kemal Sunal.

Oturanlardan dördüncüsü ise Bandırmalı büyük golcü, o zamanki ismi “1. Türkiye Ligi” olan günümüzün “Süper Ligi”nde, Güney Marmara Bölgesi'nden çıkan tek gol kralı Özer Umdu.

Şimdi gelin, Kemal Sunal'ın, Beşiktaş forması altında sahaya çıkmasının öyküsünü, Adanaspor'da oynadığı yıllarda gol kralı olan, siyah-beyazlı Beşiktaş forması altında da başarısıyla dikkati çeken Bandırmalı unutulmaz santrafor Özer Umdu'nun ağzından dinleyelim:

“1981-1982 sezonuydu. Beşiktaş forması altında, Dolmabahçe Stadı'nda Fenerbahçe ile oynayacağımız çok önemli bir maç için sahaya çıkmış ve maç öncesi ısınma çalışmamızı yapıyorduk. Bir anda yanımda, Kemal Sunal'ı, kaleye sendeleyerek yaptığı bir vuruş sırasında gördüm. Sunal'ın şutu, direğe çarparak geri gelmişti. Tabii ki çok şaşırdım. Bu arada yine sahada tanınmış oyunculardan  Kartal Tibet'i gördüm. Sonradan öğrendik ki, Kartal Tibet'in yönetmenliğini yaptığı, Kemal Sunal'ın baş rolünde oynadığı ‘Gol Kralı' isimli komedi filmi çekiliyormuş. Üstelik filmin çekimi için hiçbir yetkili kuruluş dahil, Beşiktaş Kulübü'nden de izin alınmamış. Tabii ki, bu olay bizim için hoş bir sürpriz oldu.”

Özer Umdu, o günkü maçta Beşiktaş'ın, Fenerbahçe'yi, şu anda hayatta olmayan Şaban'ın golüyle 1-0 yendiğini sözlerine ekledi.

(ÖNDER BALIKÇI/www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans