ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

’BALIKESİR MERKEZ HAVALİMANI’NIN ADI KUVAYİ MİLLİYE HAVALİMANI OLSUN!

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020 yılı Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında Bakan Mehmet Cahit Turhan’a Balıkesir Merkez’de inşaatı devam eden Havalimanın isminin Kuvayi Milliye Havalimanı olması için teklifte bulundu.

TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında söz alan Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN KuvayiMilliye’nin başkentinin Balıkesir olduğunun altını çizerek; ‘’Balıkesir bölgesinin bir Milletvekili olarak, siyaset üstü bir bakış açısıyla merkezde inşaatı devam eden havalimanın adının ‘’Kuvayi Milliye Havalimanı’’ olmasını Balıkesir halkı adına talep ediyorum. Çünkü BalıkesirimizKuvayi Milliye ruhunun ilk kıvılcımının yakıldığı, Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında kilit rol oynayan şehirdir.’’ ifadelerini kullandı.

02.09.2019 tarihinde konuyla alakalı olarak TBMM Başkanlığı’na bir kanun teklifi verdiğini de hatırlatan Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN, Balıkesir’de inşa edilecek önemli bir yapıya Kuvayi Milliye isminin verilmesinin Balıkesirli hemşerilerinin hakkı olduğunu savunarak sözlerine son verdi.

 


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans