ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

ATATÜRK ŞEHİR HASTANESİNDE BİR İLK

Daralmış Aort Kapağı Nedeni İle Şikayetleri Olan Ancak Açık Kalp Ameliyatı Yüksek Riskli Saptanan Hastanın Göğüs Kafesi Açılmadan Aort Kapağı Değiştirildi (TAVİ İşlemi) 

 

Atatürk Şehir Hastanesinde başarılı tıbbi işlemlere bir yenisi daha eklendi. Kalp krizi ile başvuran 77 yaşındaki G.D isimli bayan hastanın yapılan tetkikleri sonucunda aort kapağı ileri derecede daralmış olduğu tespit edildi. Kardiyoloji Bölümünden Doç. Dr. Erkan AYHAN ve ekibi tarafından uygulanan bu yöntem sayesinde hastanın göğüs kafesi açılmadan kasık damarları yoluyla kireçli aort kapağı yeni bir protez kapakla değiştirildi.  

 

Hastanenin Kardiyoloji doktoru Doç. Dr. Erkan AYHAN yapılan tedaviyle ilgili şunları ifade etti:

“Hastamız ciddi aort kapak darlığı nedeni semptomatik ve tedavi olması gereken bir hasta idi. Bu hastalığın altın standart tedavisi cerrahi olarak kapağın değiştirilmesidir. Ancak ileri yaşı olan veya eşlik eden diğer sebepleri nedeni ile cerrahisi çok riskli olacak hastalarda TAVİ olarak isimlendirdiğimiz yöntemle kasık damarından girilerek yeni bir biyoprotez kapak takıyoruz. Kardiyoloji branşını ilgilendiren hizmetlerimizi başta İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Serkan Kadir Keskin olmak üzere sağlık müdürlüğü yetkililerimiz ve Sayın Başhekimimizin destekleri ve bizlerin gayretleri ile yürütmekteyiz. Hastamızın tedavisine vesile olmaktan ise büyük mutluluk duymaktayız.”

 

Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Volkan Yüksel ise “İlimizin sağlık hizmeti alanında önderi olan hastanemizin bu pozisyonunu koruma adına özellikli tıbbi hizmetlerin sunumuna devam etmektedir ve Kardiyoloji/Kalp Damar Cerrahisi bölümlerimizin bu bağlamda 7gün/24 saat büyük özveriyle çalışmaktadır. Bu vakanın başarılı şekilde yapılmasında emekleri olan Kardiyoloji, Radyoloji ve Anestezi bölümündeki hekimlerimize, anjiyo teknik ekibimize, yoğun bakım ve kardiyoloji servis hemşirelerimize teşekkür ediyorum”, diye konuştu. (www.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans