ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

İHA VE SİHA’LARIN JENARATÖRÜ ÜRETİLİYOR

Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu ve Türkiye'nin ilk jenaratör fabrikası olan İşbir Jenaratör Fabrikası'nda incelemelerde bulundu.


SAVAŞ GEMİLERİ, İHA VE SİHA'LARIN JENARATÖRÜ ÜRETİLİYOR

Çelik yaptığı açıklamada: “Yerli üretim ve tasarımla, yerli katkı payı en yüksek jenaratör üreticisi olarak ülke ekonomisine doğrudan katkı yapan ve ilimizin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan, savaş gemilerimizin, tüm İHA ve SİHA'larımızın yer sistemleri ile silah, radar ve füze sistemlerinin jeneratörünü üreten, toplam 28 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren İşbir Jeneratör Fabrikası'nı ziyaret ederek, fabrikanın üretim faaliyetlerini yerinde inceledik” dedi.

YENİ DÜNYA DÜZENİNDE YERLİ VE MİLLİLİK VURGUSU

Çelik: “Yeni dünya düzeninde, tüm engellemelere, açık veya kapalı tüm ambargolara karşı yerli ve milli kaynaklar ile üretim yapabilmenin önemini çok iyi anlıyor ve AK Parti olarak bu minvalde adımlar atarak, yerli ve milli üretimi destekliyoruz, bunun en güzel örneklerinden biri de ilimizde faaliyet gösteren İşbir Jeneratör Fabrikası'dır” dedi.

AK PARTİ DÖNEMİNDE SAVUNMA SANAYİİNDE YERLİ VE MİLLİLİK ORANI %20'LERDEN %70'LER SEVİYESİNE YÜKSELDİ

Çelik: “Savunma sanayii alanında AK Parti öncesi %20'lerde olan yerli ve millilik oranı, son 19 yılda %70'lerin üzerine çıkmıştır ve 2023 hedefimiz bu oranı %75-80'lere yükseltmektir” dedi.

GENEL MÜDÜRÜMÜZE VE TÜM FABRİKA ÇALIŞANLARINA KOLAYLIKLAR DİLİYORUM

Çelik: “İşbir Jeneratör Genel Müdürü Sn.Burhan Özgür'e ilgisi ve misafirperverliği için teşekkür ediyor, kendilerine ve tüm fabrika çalışanlarına kolaylıklar diliyorum” dedi. (www.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans