ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

Kazdağları'nda beklenen kar yağışı başladı

Kazdağları'nda beklenen kar yağışı başladı. Çanakkale ve Balıkesir'in yüksek kesimlerine kar yağışı başladı Çanakkale'nin Yenice ilçesi Kalkım Beldesi yüksekleri ile Balıkesir'in Havran ve Edremit İlçesi yüksek kesimlerine gece saatlerinden itibaren kar yağışı başladı.

Çanakkale'nin Yenice ilçesi Kalkım Beldesi yüksekleri ile Balıkesir'in Havran ve Edremit İlçesi yüksek kesimlerine gece saatlerinden itibaren kar yağışı başladı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı özellikle Kazdağları'nda hayatı olumsuz etkiliyor.

Yetkililerin uyarıları sonrasında beklenen kar yağışı gece saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir ilinin yüksek kesimlerinde başladı. Kazdağları'nda saat 03.00 sıralarında başlayan ve halen devam eden kar yağışı Yenice İlçesi, Kalkım Beldesi, Edremit ve Havran ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili oluyor. Bölgede kar yüksekliği yaklaşık 10 santimetreyi geçti.

Edremit-Havran-Kalkım Karayolu Edremit Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin yoğun mesaisi ile açık tutuluyor. Ekipler bölgede küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yetkililer bu yol kesimde seyir yapacak sürücüleri zincir, çekme halatı ve kış lastiği konusunda tedbirli olmaya davet ediyor. Bölgede kar yağışının Perşembe akşamına kadar aralıklarla şiddetini artırarak sürdürmesi bekleniyor. (www.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans