ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

''ESNAFA ÖZEL TARİFE OLMALI''

Elektrik faturalarına gelen kademeli tarife uygulamasının esnafın belini büktüğünü ifade eden Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem esnafa özel bir tarife uygulanması gerektiğini söyledi. 

2022 yılının başında elektrik faturalarında ‘kademeli tarifeye' geçilmesi ile birlikte gelen faturalara artan tepkinin ardından 150 kwh'lık tarife 210 kwh'a çıkarıldığını hatırlatan Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem “Esnafımız en az 800 kilovatsaat elektrik tüketimi yaptığı için kademeli tarifede kademenin 210 kws'ye çıkartılması maalesef esnafımıza fayda sağlamadı. Elektrik faturaları artık esnafın belini büktü ve önemli bir gider kalemi haline geldi” diyerek yapılan zamların acilen geri alınmasını talep etti.


“ESNAFIMIZ DAHA PANDEMİNİN 

YARALARINI SARAMADI”

Başkan Fehmi Erdem esnafın; pandemi süreci ile başlayıp, ülkemizin ekonomik yapısına bağlı olarak iç ve dış dinamiklerin etkisiyle birlikte son zamanda yüksek döviz kuru, faiz ve enflasyon sarmalı içinde kendini bulduğuna dikkat çekerek “Akaryakıta gelen zamlar başta olmak üzere birçok kalemde yaşanan artışlar esnafımızı zaten zorlarken kiradan çok gelen elektrik faturaları ödenemez hale geldi. Biriken borçlar nedeniyle de yapılandırması bozulan esnafımız zor zamanlardan geçiyor. Bu nedenle elektrikteki zamlar geri alınmalı. Esnafa özel bir tarife uygulanmalı. En azından belli bir süre bu zamların sübvanse edilmesi gerçekten esnafımızın en büyük beklentisi haline geldi” diye konuştu. (www.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans