ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

MARMARA ODA VE BORSALARI BANDIRMA'DA BULUŞTU

Bandırma'da, “ Marmara Bölgesi Oda ve Borsaları Stratejik Planlama Çalıştayı” başladı. 18-19 Nisan 2022 tarihlerinde iki gün sürecek olup, Oda ve Borsaların genel sekreterleri ve akreditasyon sorumlularının katıldığı seminerde ilk konuşmayı ev sahibi Bandırma Ticaret Borsası'nın Genel Sekreteri Ertunç İşbay yaptı. Borsa ve Bandırma hakkında bilgiler veren Ertunç, ” Bandırma, yıllardan beri önemli bir ticaret ve lojistik merkezidir. Şimdi de sanayileşme yolunda önemli adımlar atıyor” dedi. 1940 yılında kurulan Bandırma Ticaret Borsası'nın, vizyoner yöneticileri sayesinde sürekli gelişerek ilerlediğine dikkati çeken İşbay, “ Biz, Borsa olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin, akreditasyon sistemine 2008 yılında dahil olduk. Akreditasyon sistemi omuzlarımıza takılan apoletlerdir. Zamanı planlamayan hiçbir kurum gelişemez” diye konuştu.


Ardından konuşan Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Can Tan,  “Günümüzde zamanlama artık büyük önem taşıyor. Zaman en büyük maliyettir. Doğru zamanda yapılan iş değerli oluyor” dedi.

Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek de akreditasyon süreçlerinin, Oda ve Borsaların hizmet kalitelerini yükseltip, kurumlarına vizyon kattığına dikkati çekerek şunları söyledi:

“ Akreditasyon süreçleri Oda ve borsaları daha dinamik yapıya kavuşturup, onlara motivasyon verir, kurumları üst düzeylere taşır. Planlı çalışma çok önemlidir. Pandemi süreci, tüm dünyada gıdanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizde,  tarım ve hayvancılık planlaması çok önemli duruma geldi. Devletin, büyük hayvancılık işletmelerinden daha çok küçük hayvancılık işletmelerine daha çok önem vermeleri gerekir. Halen hayvancılıkta tüm desteklerin büyük hayvancılık işletmelerine kurgulanması nedeniyle küçük hayvancılık işletmeleri çok zor durumda. Bu işletmeler, büyük şehirlere göçmeye başladı. Devlet, küçük aile işletmelerine önem vererek, teşvikleri artırmalı, göçü önlemelidir. Pandemi dönemi, tüm dünyada tarımın önemini ortaya koyarken, tarımın, ülkeler için güvenlik sorunu durumuna geldiğini de gösterdi. Bu toplantılar, verilen eğitimin yanı sıra kurumlar arası bağları, dostluk ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendiriyor.”

Konuşmaların ardından eğitime geçildi. Eğitim, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin(TOBB) akreditasyon kurul sekreteri Özge Karatepe ve Stratejik Planlama bölümünden Berker Telek tarafından veriliyor.  (Önder BALIKÇI/www.yenihabergazetesi.net)Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans