ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

ALMANYA BAŞKONSOLOSU SANAYİ ODASI'NDA

Almanya Başkonsolosu Johannes REGENBRECHT, Balıkesir'in Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırım olanakları, lokasyonu, ürün çeşitliliği ve kapasitesi, turizmi, ulaşımı ve lojistiği hakkında bilgiler aldı. Balıkesir Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Bşk. Yard. Emrah Bilcanlı, Yön. Kur. Üyeleri Metin Baykan ve Erdem Özer, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yarış, Meclis Başkanı Ergin Birgül, Yön. Kur. Bşk. Yardımcıları Ali Bilcanlı ve Emre İnce, Yön. Kur. Üyeleri Sinan Yırcalı ve Uğur Kula katıldı.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula yaptığı açıklamada, Balıkesir'de gıda ve tarıma dayalı bir sanayi olduğunu , Çanakkale köprüsünün açılışıyla  ithalat ve ihracat için lojistik olarak avantaj sağlayacağını ve gerek karayolu, gerek demiryolu ile iki ülke arasında ticaretin gelişimi için Avrupa'ya açılan bir kapı olarak gördüğünü  belirtti. Ayrıca, Almanya'ya geçen yıl 60 milyon dolar ihracat gerçekleştirildiğini vurgulayarak, bu seneki hedefin 100 milyon dolar olduğunu söyledi.  

Almanya Başkonsolosu Johannes Regenbrecht ise, Almanya ile Türkiye'nin özel ilişkiler içinde olduğu, kurumlar arası mevcut iyi ilişkilerin karşılıklı dostluk ve anlayış çerçevesinde devam etmesini ümit ettiklerini ve yetkileri dahilinde her türlü işbirliği, diyalog ve dayanışmaya açık olduklarını belirtti.


Balıkesir Sanayi Odası'nda gerçekleşen görüşme sonrasında Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan Eğinlioğlu Zincir Sanayi Tic. A.Ş. firmasını ziyaret ettiler. Eğinlioğlu Zincir Sanayi firma ortağı Orçun Eğinlioğlu Almanya İstanbul Başkonsolosuna fabrikayı gezdirerek üretim konuları ve ürünler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. (www.yenihabergazetesi.net)
Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans