ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

Başkan Tosun’dan Kaftancıoğlu kararına değerlendirme

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 4 yıl 11 aylık hapis cezasını onaması ve siyasi yasak kapsamına alınmasını değerlendirirken, “Türkiye'de hukuktan söz etme olanağı kalmadı” dedi. 

Canan Kaftancıoğlu'nun, İstanbul Belediye Başkanlığı seçimini Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasında önemli pay sahibi olduğuna dikkati çeken Tosun, şu değerlendirmede bulundu:

“Canan Hanım, partimizin sembol isimlerinden biridir. İstanbul seçimlerinin kazanılmasında gerçekleştirdiği önemli organizasyon ve çalışmalarla dikkati çekmişti. CHP örgütüne de hâkim bir isimdir. Şimdi ona 5 yıllık siyaset yasağı getirilmeye çalışılıyor. Hükümet, hâlâ 2019 yılında kaybettiği İstanbul seçimini unutamıyor ve bunun acısını çıkarmaya çalışıyor. Tabii bu arada 2023 ve 2024 seçimleri için de kendisine avantaj sağlamaya çalışıyor. Ancak bu hesapları tutmayacaktır. Ülkemiz, bu hükümetten ilk seçimde mutlaka kurtulacaktır.”

“Gezi” kararlarının da hukuksuz olduğuna dikkati çeken Tosun, “Gezi olaylarında vatandaşlar, Anayasal haklarını kullanarak bir direniş gerçekleştirdi. Ancak siyasi iktidar, bu haklı direnişten bile çok korktu” dedi.

(ÖNDER BALIKÇI/www.yenihabergazetesi.net)

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans