ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

Başkan Tosun’dan İmamoğlu kararı değerlendirmesi: “Siyasi ve komik bir karar”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 aylık cezayı değerlendiren Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Bu karar siyasi, komik ve aczin göstergesidir” dedi.

Bu cezayı tüm ceza hukukçuları ve Anayasa hukukçularının “Ortada suç yok. Verilen karar hukuka sığmıyor” diye değerlendirdiklerine dikkati çeken Tosun, şunları söyledi:

“İstanbul Belediye Başkanımızın duruşmasının tüm aşamalarını yakından takip ettim. Bu çeşit davalarda mahkeme heyetleri, savunma avukatlarının bir aylık ek süre istemelerine genelde olumlu yanıt verirler. Genel teamül budur. Mahkeme buna uymadığı gibi İmamoğlu'nun avukatlarının istediği tanıkları da dinlemedi. Siyasi bir kararla suç unsuru bulunmayan bir davada, 2 yıl 7 aylık bir ağır karar verdiği gibi İmamoğlu'na siyasi yasak da getirerek, siyasi açıdan önünü kesmek istemiştir. 6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı karşısında bugüne dek tutuklama bile yapmayarak gereğini yerine getirmeyenlerin, İmamoğlu'nun önünü kesme girişimlerinin sonuç vermeyeceğine inanıyorum. Bir hukukçu olarak, hukuka inancımı her şeye karşın koruyorum. Gerçek hukuk er geç tecelli edecek, aydınlık günler gelecektir.”  (ÖNDER BALIKÇI/ wwww.yenihabergazetesi.net)


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans