ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

BAŞKAN KÖYBAŞI: 14 MAYIS'TA HALK KRAL ÇIPLAK DİYECEK 15 MAYIS'TA ÇİÇEKLER AÇACAK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, ülke gündemine ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Köybaşı: "Halk 14 Mayıs'ta kral çıplak diyecek ve yönetimi işin ehli olan bizlere verecek." dedi.

Siyasi kariyeri ve koruduğu prestijle adından sıkça söz ettiren Başkan Köybaşı, il başkanlığı görevine geldiği günden bu yana realist konuşmalarıyla dikkat çekiyor. Ülke gündemine dair değerlendirmede bulunan Başkan Köybaşı, geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada iktidarın vatandaşlara korku politikası uyguladığını ifade ederek: "2010 yılında kamu görevimden ayrıldığım günden bir siyasetin daha da aktif olarak içerisindeyim. Bu işin her zaman mutfağındaydım. Örgütlenmeden sorumlu il  başkan yardımcısıydım.  Siyasete hiçbir zaman uzak değildim çünkü siyaset her yerde, hep bizimle. Biz her zaman sahadıyız ve halkımızı çok iyi tanıyoruz. Kapı kapı dolaşarak ziyaretlerimizi yapıyoruz. Geçtiğimiz gün Gönen'deydik. 11 kahvehane 30'a yakın iş yeri ile görüştüm. Vatandaşa halini, hatrını sordum, bin ah işittim. İnsanlar ek iş yapıyor, fırından daha ucuz diye bayat ekmek alıyor. Bıçak kemiğe dayanmadı, artık bıçak kemiği kesti. İnsanlar korku politikası ile durduruluyor. İkilemde bırakıyorlar. İnsanlara refah mı, demokrasi mi diye sorunca haliyle refah, ekonomi diyorlar. İşte bu politika ile bu günlere geliyorlar. Bizim konuşmamıza gerek yok. Halk konuşuyor, biz dinliyoruz. Dinlemekle de kalmıyor, çözümleri söylüyoruz.

"15 MAYIS SABAHI BAMBAŞKA OLACAK"

Ülkemizde devlet anlayışı, ahlakı kalmadı. Kurumlara kendi militanlarını yerleştirdiler. O kişilerle kimi bakanların sonradan boy boy fotoğrafları çıktı. Liyakatsızlık her yerde. Biz mecliste millet  aç, kuru ekmeğe muhtaç  dediğimiz de AKP sıralarından ne güzel işte kuru ekmek tok tutar söylemi geldi. Yüce mecliste bunu alenen söylediler. Bu çok acı bir tablo. İktidarın halk umurunda bile değil. Büyük bir tiyatro içerisindeler. Öyle ki asgari ücret açıklanıyor, masa toplanıyor sonra tek kişi çıkıp, kafasında kendince belirlediği fiyatı açıklıyor. O zaman niye toplandınız, neden halkı oyaladınız? Devleti siyasileştirdiler, kurumları partizan yaptılar. Okulda, askeriyede her yerde siyaset var. Sokağı bilmiyorlar. Padişahım çok yaşa diyen bir güruh var. Onlar gerçekleri gün yüzüne çıkarttırmamak için çalışıyorlar.

"CHP'Lİ BELEDİYELER BİZLER İÇİN STAJ"

Ama yurttaşlarımız görüyor, duyuyor. 14 Mayıs'ta halk kral çıplak diyecek. Umutlar yeniden yeşerecek. 15 Mayıs sabahı bambaşka bir güne uyanacağız. İstanbul bizler için öyle oldu. Yıkılmaz sandıkları kale yıkıldı. Biz Mersin,Antalya, Adana, Tekirdağ buralarda aslında ülke yönetme stajımızı yapıyoruz. Her şeye hazırız." dedi.

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans