ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

Hamile eşini 97 kez bıçaklamış!

Bandırma'da, 15 Şubat 2022 günü meydana gelen kadın cinayetinin ilk duruşması yapıldı.

Bandırma Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, altı ay önce evlendiği, üç aylık hamile eşi Hazal Alpyörük'ü(19), 97 yerinden bıçaklayarak öldüren Kadir Meşe Alpyörük(29) hazır bulunurken, tanıklar dinlendi.

Kadir Meşe, mahkemede verdiği ifadede, kayınvalidesinin, eşini sosyal medyada, 50 bin liraya pazarladığı, eşinin içki ve uyuşturucu madde kullandığı, eşinin, kendisinden değil, başka birinden hamile olabileceği iddiasında bulundu. Kadir Meşe, Hacıyusuf Mahallesi'ndeki evde meydana gelen olayı şöyle anlattı:

“Eşimle eve girdik. Yatak odasına geçtik. Bu sırada eşim yarı çıplaktı. Babamın evinden getirdiğim ekmek bıçağı ile önce cinsel organına sapladım. Daha sonra da çeşitli yerlerine bıçak darbeleri vurdum. Evdeki odadan ve daireden çıktım. Daha sonra belki ölmemiştir, ambulansla hastaneye götürürüm düşüncesiyle tekrar eve geldim. Ancak, daire kapısının üstünde anahtarım kaldığı için içeri giremeyince bahçeden, eve girdim. Eşim ölmemişti ve yatakta hırıltılar çıkarıyordu. Yeniden bıçaklamaya başladım. Daha sonra balıkhanenin karşısındaki polis karakoluna giderek teslim oldum.”

Meşe, mahkeme başkanının, “Pişman mısın?” sorusu üzerine, “Pişmanım. Allah'ın verdiği canı Allah alır” yanıtını verdi.

Otopsi raporunda, cinayetin 25 santimetrelik bir bıçakla işlendiği, Hazal Alpyörük'ün baş, boyun, sırt ve cinsel organında toplam 97 kesik bulunduğu belirtildi.

Doktor raporunda ise ölen Hazal'ın doğacak çocuğunun babasının, Kadir Meşe olduğunun belirtildiği açıklandı.

Hazal Alpyörük'ün annesi Sevcan Alpyörük, Kadir Meşe'nin, sürekli uyuşturucu madde kullandığını, kendisine yönelttiği, kızını sosyal medya üzerinden pazarladığı iddiasının gerçek dışı olduğunu belirterek, davacı olduğunu vurguladı.

Duruşmada, Evren Türk ve Doğukan Yakan'ın yanı sıra diğer tanıklar dinlendi. Tanıklardan Gözde Kavaklı'nın, duruşmaya gelmediği görüldü.

Sanık avukatı, Kadir Meşe'nin akli dengesinin yerinde olup olmadığının adli tıp raporuyla belirlenmesini talep etti. Bu sırada Meşe, “Akli dengem yerinde” dedi.

Mahkeme, sanık avukatının talebi doğrultusunda, Kadir Meşe'nin, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için hastaneye sevkine karar verdi.

Meşe'nin tutukluluk durumunun devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 2 Haziran 2023 Cuma günü, saat 09.50'ye erteledi.

ÖNDER BALIKÇI

Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans