ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

ZAĞNOSPAŞA ORTAOKULU 14.ÇEKYA ULUSAL ÖĞRENCİ OLİMPİYATLARINDA

Çekya'nın Brno şehrinde düzenlenen “Çok Yönlülük Rozeti Cumhuriyet Finali”nde,  Ulusal Öğrenci Olimpiyatlarına özel davet üzerine Zağnospaşa Ortaokulu da katıldı.

Bu yıl 14.sünü düzenlenen Sazka Olimpiyat Projesine Çekya'daki 189 okuldan 600 den fazla öğrenci katılım sağladı. Zağnospaşa Ortaokuluna, 2022 ve 2023 yıllarında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Erasmus Projesi kapsamında gelen Beden Eğitimi ve Basketbol Antenörü olan Jiri MARVAN'ın katkılarıyla ÇEK Olimpik Komitesinin davetiyle, 190. Okul olarak Zağnospaşa Ortaokulu da yer aldı.


VUT Atletik Stadyumunda 7 Eylül 2023 tarihinde Çek Cumhuriyeti Ordusu ve Polisinin de geleneksel olarak yer aldığı törensel bir açılışla etkinlikler başladı ve 8 Eylül 2023 tarihinde ödül töreniyle sona erdi. Genç sporcular, uzun atlama, ip atlama, şınav, mekik, kriket topu fırlatma, 60 m, 1000 m, yüzme, dripling sağlık topu fırlatma dallarında yarıştı. Ayrıca Stadyum çevresinde kurulan etkinlik alanlarında çeşitli aktivitelere katılma şansını elde ettiler.

Herkesin mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek istemesine rağmen yarışmacılar, Olimpiyat değerlerinden en önemli ilkelerinden olan adil mücadele ve rakibe saygıyı unutmadı.

Ayrıca bu organizasyonda, kendilerine, rol model olan Olimpiyat sporcularıyla da tanışma fırsatı buldular. Bu yıl etkinliklere altmış Olimpiyat Sporcusu geldi ve bu sporcular, öğrenciler ile zaman geçirdiler, tecrübelerini aktardılar. Katılan öğrencilerin yanı sıra Olimpiyat sporcuları ve diğer Çek sporcular da çeşitli disiplinleri denediler. Tenisçi Lucie Šafářová, iki kez Olimpiyat şampiyonu Martin Doktor, Nagano'dan altın hokey kalecisi Milan Hnilička, su slalom kayakçıları Klára Kneblová ve Barbora Galušková da oyunlarda yer aldı.

Zağnospaşa Ortaokulu öğrencileri sevgiyle hatırlayacakları, keyif aldıkları, arkadaşlar edindikleri, dil gelişimlerine katkı sağladıkları, sosyal ve kültürel etkileşimlerde bulundukları birçok olay yaşadılar. Ayrıca öğrenciler, olimpiyatları ve organizasyonunu gördükten sonra spora daha sıkı sarılmaları gerektiğini öğrendiler.

Bu etkinliğe katılım sürecinde Okul Müdürü Cüneyd Akçur'a, desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ'a, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI'ya ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminde görev yapan Ragıp DÜLKER'e teşekkürlerini ifade ettiler.Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans