ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. Sabah saatlerinde Ata'ya Saygı Yürüyüşüyle başlayan kutlamalar daha sonra Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve resmi törenle devam etti.

Balıkesir Tren Garı önünden Atatürk Anıtı'na kadar süren yürüyüşün ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kurtdereli Spor Salonu'ndaki resmi tören gerçekleştirildi.

Kurtdereli Spor Salonu'nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Garnizon Komutanlığı Bölge Bandosu'nun öğrencilerle birlikte seslendirdiği marşlarla devam eden törende şiirler okundu. Halk oyunları ve sporcuların gösterileri yer aldı. Tören Balıkesir İl Protokolünün de yer aldığı Memleketim Şarkısı'nın söylenmesiyle sona erdi.

 

ÖZALP: “19 MAYIS BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİN BAŞLADIĞI GÜNDÜR”

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp törende yaptığı konuşmada, “19 Mayıs milletimizin tüm onur ve asaletiyle Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde var oluş ve yükselişin başlangıcıdır. 19 Mayıs Samsun ufkundan kara günlerin üstüne doğan bir ışıktır, aydınlıktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş, Türk Milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs tarihi milletimiz için bir iftihar kaynağıdır. 19 Mayıs 1919 esaret altındaki bir geleceği reddederek milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Atatürk'ün cumhuriyetle taçlanacak bağımsızlık mücadelesine başladığı gündür. 19 Mayıs; Ya İstiklal Ya Ölüm anlayışıyla başlayan Kurtuluş Savaşı'nın ilk adımı, hürriyet ve istiklalin ilk haykırışı, tüm dünyaya ilanıdır. Ezelden beri var olmuş ama asla esir olmamış milletimizin tarih sahnesinde hürriyet sevdasıyla şahlanışı ve yükselişidir. Bugün artık tamamı rahmete kavuşmuş atalarımıza saygı ve minnet günüdür.

 

“BU VATAN GENÇLERE EMANET EDİLDİ”

Geleceğimizin teminatı sevgili gençler; uğrunda can veren binlerce Mehmet'in eşsiz mücadelesiyle kazanılan bu vatan sizlere emanet edildi. İstiklal ve istikbal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs ruhu ile bu emaneti geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Bizler bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan siz gençlerin yanında olmaktan her zaman gurur duyuyoruz. Siz gençlerimizle güzel ülkemiz geleceğe çok sağlam adımlarla ilerleyecektir. Çalışkanlığınız, gayretiniz ve kadim kültürümüzden aldığınız ilhamla bu toprakların hikayesini yazacak ve miras olarak aktaracaksınız. Ülkemiz sizlerle güçlenecek, vizyonumuz sizlerle genişleyecek, olimpiyatlar sizlerle zenginleşecek, kültür ve sanat sizlerle derinleşecek.. Ülkemizi geleceğe; Türkiye Yüzyılı'na taşıyacak güç gençliğinizde biliyorum. Bu amaçla gençlerimizin çok yönlü gelişimine büyük önem veren Gençlik ve Spor Bakanlığımızın çalışmaları ve eserleriyle ortaya koyduğu projelerle gençlerin spora erişinin sağlanması konusunda büyük atılımlar gerçekleştirildi. İlimizde  hizmete sunulan gençlik merkezleri, spor salonları, yüzme havuzları, teniz kortları, halı sahalar, yurtlar ve gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri, sporla iç içe bir hayat tarzına sahip olmaları için çocuklarımız ve gençlerimiz en iyi imkanlarla buluşturuldu. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

 

                  


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans