ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR VATANDAŞ DİYOR Kİ KURULUŞ İLETİŞİM

Çiftçiye sıfır faizli tarım kredisi desteğine devam!

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince üreticilere yüzde 100’e varan oranlarda indirimli tarım kredisi kullandırılacak.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince üreticilerin tarımsal üretime yönelik finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla yüzde 100’e varan oranlarda indirimli kredi kullandırılacak.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 2015), 3 Ocak 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Üreticiye indirimli tarım kredisi

Cumhurbaşkanına Kararına göre, üreticilerin tarımsal üretime yönelik finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin (TKK) kredi kullandırımına ilişkin usul, esas ve kriterlerine uygun olmak koşuluyla, Kararda belirtilen usul, esas, limit ve oranlar dikkate alınarak;

Gerçek ve tüzel kişilere, sözleşmeli üretim yaptıran gerçek ve tüzel kişilere, tarımsal amaçlı kooperatiflere, tarımsal amaçlı üretici birliklerine, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (TİGEM), yalnızca lisans depo yatırımları için kamu kurum ve kuruluşlarına,

Banka ve TTK tarafından, 1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında, Bankaca tarım kredilerine uygulanmakta olan cari faiz oranlarından, Karardaki tabloda belirtilen oranlarda indirim yapılmak ve kredi üst limitleri aşılmamak suretiyle tarım kredisi kullandırılabilecek.


Yazarlar


Spor

Balıkesir nöbetçi eczane listesi
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans