ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

08.01.2020

BANDIRMA BELEDİYE MECLİSİ’NDEN NOTLAR ŞEFFAFLIK VE DENETLEME KOMİSYONU

.

*Bandırma Belediye Meclisi, 2020 yılının ilk toplantısını Av. Tolga Tosun’un başkanlığında gerçekleştirirken, 17 gündem maddesi görüşüldü. Başkan
Tosun, koltuğa alışmış görüldü. Toplantıyı rahatça yönetti.
*Gündemde, Denetim Komisyonu üye seçimi de vardı. Bu konuda Başkan Tosun, jest yaparak, komisyon üye sayısının üçten beşe çıkarıldığını vurgulayarak, “Biz, şeffaf bir yönetim anlayışı sergilemek istiyoruz. Buna bağlı olarak bu komisyonda, meclisimizde grubu bulunan partilerden de üyelerin yer almasını istiyoruz” diyerek, özgüvenlerini ortaya koydu. Bence de doğru yaptı. Komisyona CHP’den Âdil Levent Coşkun ve Aydın Yağar, AKP’den Oya Yücel, İyi Parti’den Basri Ersan Kırbaş ve MHP’den Harun Algül seçildiler.
*Meclisi bir konuda gündem dışı bilgi veren Belediye Başkanı Tosun, Devlet Demir Yolları’nın, kent içindeki hemzemin geçitlerin araçlar için daha tehlikesiz duruma gelebilmesi için gerçekleştirilecek çalışmaları için Bandırma Belediyesi’ne 2 milyon 148 bin lira ödenek çıkardığını belirterek, “Bütçemiz zaten 120 milyon liraydı. İşte bunun 2 milyondan fazlası da buraya gidecek” dedi.
*Belediye Başkanı Tolga Tosun’un, konuşmaları sırasında Türkçe hatalara düşmemesi için daha dikkat etmesi gerekiyor. Örneğin belediyeye alınacak personelden “tane” olarak söz etmesi yanlış. “Tane”, insanlar için kullanılmaz. Tosun’un, bir maddede, “Belediyemize sözleşmeli 16 tane personel alacağız” demek yerine, “Belediyemize sözleşmeli 16 personel alacağız” demesi gerekirdi. Tosun’un, yine bazı konuları örneklemek isterken, “atıyorum” demesi de hoş değildi. “Atıyorum” yerine, “örnek veriyorum” veya “örneğin” demesi çok daha uygun düşerdi. Ne yazık ki bu hatayı yalnız Tosun değil, anlı-şanlı bilim adamları, profesörler bile yapıyor.
*Gündemin son maddesinde yer alan belediyenin 2020 mali yılı performans programı hakkında düşüncelerini açıklayan MHP’li Harun Algül, programı şeklen eleştirirken, bazı hizmet kalemi ödeneklerinin, programda birçok müdürlüğün çalışma raporunda ayrı ayrı yer aldığına dikkati çekti. Algül, bu arada belediyede iki kameramanın görev yapmasını da doğru görmediklerine işaret etti. Bu arada, Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Aslında önemli olan, seçim öncesinde verdiğimiz sözlerin, dönemimiz bitiminde yerine getirip getirmediğimizdir. Bizim için asıl stratejik plan budur” diye konuştu.
*Belediye Meclisi, şubat ayı toplantısını 6 Şubat 2020 Perşembe günü, saat 19.00’da yapacak.


Bu yazı 158 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans