ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

06.05.2021

Öğretmenler ve öğrencileri

Hürriyet Gazetesi'nin Bandırmalı köşe yazarı Sefer Levent, 5 Mayıs 2021 tarihli köşe yazısında, Fatih Dönmez'i anlatmış. “Denizlerin Fatih'ini Kaybettik” başlıklı yazıda, geçtiğimiz gülerde Covid-19 nedeniyle 47 yaşında kaybettiğimiz, DÖNCE yoğurtları sahibi olup, geçen yıl yaşama veda eden Celal Dönmez'in oğlu Fatih Dönmez'i dile getirmiş.

Sefer Levent'in, Bandırma Kültür ve Eğitim Vakfı Özel Lisesi'nden(KEV) sınıf arkadaşı olan Fatih ile ilgili yazısını gözlerim yaşararak okudum.

Gerek Sefer Levent ve gerekse Fatih Dönmez'in öğretmeniyim. 1988-2002 yılları arasında görev yaptığım Bandırma Kültür ve Eğitim Vakfı Özel Lisesi'nde onların Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı derslerine girmiştim.

O yılların bu çok özel okulundaki öğretmenliğimi anımsayınca aklıma ilk gelen, çok kaliteli, her bilgiyi almaya aç öğrenciler geliyor. O dönemin öğrencilerinden birçoğunun, bugün ülkemizde çok iyi yerlere geldiklerini, başarılı meslek sahibi olduklarını memnuniyetle görüyorum. İşte Hürriyet Gazetesi gibi çok köklü bir gazetenin yıllardır “Ekonomi Müdürlüğü” görevini başarıyla yürüten Sefer Levent, yüreğimizi yakarak Covid-19'a yenilen gemi mühendisi Fatih Dönmez gibi daha çok sayıda öğrencimle gurur duyuyorum. Tabii ki, derslerine girdiğim, çok başarılı bu öğrencilerimin, şu anda bulundukları başarılı yerlerin hepsini saymam mümkün değil. Çünkü mutlaka unuttuklarım veya şu anda nerede olduklarını bilmediklerim olacaktır. Ne olur, unuttuklarım beni bağışlasınlar ve gücenmesinler. 

Bir öğretmenin, öğrencilerinin başarısı ile duyduğu gurur ve mutluluğu inanın anlatmaya sözcükler yetmez.

Halen çok başarılı bir Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Sunal Gürel Karapostal, Adalet Bakanlığı'nda çalışan Doğan Güven, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Adalet Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim üyesi olan Burak Burtan'ın yanı sıra Bandırma Belediye Başkanlığı görevini yürütüp, Bandırma'yı geliştirmek için çırpınan Avukat Tolga Tosun'u unutmama olanak var mı? Sevgili Tolga'nın başarısının bana vereceği gurur ve mutluluk kadar değerli bir hazine olabilir mi? inanıyorum ki, deneyimi daha da arttıkça, Bandırma'ya kalıcı hizmetler verecektir. Ahmet Emiroğlu, Uygar Kırlı, başarılı bir iş adamı Murat Ercili, öğretmen Gamze Civelek Meçoğlu ve diğerleri…

Ülkelerine yararlı olabilecekleri en verimli dönemlerinde öğrencilerini kaybetmenin, bir öğretmene vereceği acıyı tahmin edemezsiniz. Bu acıyı, yine Bandırma Kültür ve Eğitim Vakfı Özel Lisesi'nden, çok başarılı bir öğrencim olan Cem Bico'yu da 1-2 yıl kadar önce kaybettiğimde de yaşamıştım.

Öğretmenler, başarılı öğrencilerini hiç unutmazlar. Öğrenciler de, tabii ki kendilerini etkileyen öğretmenleri…

Henry Brooks Adams şöyle diyor:

“Öğretmen, sonsuza dek etkiler. Onun etkisinin nerede bittiğini kimse bilemez.”Bu yazı 109 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans