ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

15.05.2021

CHP ve İYİ Parti neden susuyor?

Bildiğiniz gibi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'ne bağlı “Eğitim ve Araştırma Hastanesi” başhekimliğine anestezi uzmanı Muzaffer Şenveli atandı.

Şenveli'nin, Bandırma Hastanesi başhekimliği için hırsı nedense bir türlü bitmiyor!

Daha önce de Bandırma Devlet Hastanesi'nde başhekimlik yapmıştı. Balıkesir Şehir Hastanesi'nde, Karacabey Devlet Hastanesi'nde görev yaptı ama gözü hep Bandırma Hastanesi'ndeydi. “Dön baba döneyim, Bandırma'ya gideyim!” sözü sanki tam ona göre! Bandırmalı olsa, “Tamam, Bandırma sevdası” diyeceğim ama değil!

O dönemde Bandırma Devlet Hastanesi'nde başhekimlik yapmasını haydi hoşgörüyle karşılayalım. Ancak günümüzde durum çok değişti.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'ne bağlı Tıp Fakültesi kurulması kararı çıktı. Gelecekte, üniversiteye bağlı “Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi”nin, tam teşekküllü “üniversite hastanesi” konumuna gelmesi hedeflenmeli.

O zaman, işi başından sıkı tutmak gerekmiyor mu? 

Her çeşit siyasi politikadan uzak bir şekilde, “liyakat”a dayalı bir başhekim ataması gerekmiyor muydu? Ülkemizdeki diğer üniversite hastanelerinde olduğu gibi başhekimliğe kendini kanıtlamış, profesör, en azından doçent düzeyinde bir atama yapılması doğru değil miydi? Şimdiye dek hiçbir bilimsel çalışması, tezi olmayan Muzaffer Şenveli'yi, “Dr. Öğretim Üyesi” unvanı uydurularak başhekimlik koltuğuna oturtmak Bandırma'ya yakıştı mı?

Bir kez daha belirteyim ki, Şenveli'yle hiçbir kişisel sorunum yok. Benim derdim Bandırma! Çok sevdiğim Bandırma'nın her alanda ilerleyip gelişmesi ve hak ettiği şekilde “liyakatli” eller tarafından yönetilmesi!

Tabii ki, ülkemizin olduğu gibi Bandırma'nın da, her alanda “siyaset-ticaret-tarikat” çizgisinden uzaklaştırılması! 

Bandırma'da, “liyakat”ı düşünmeden, önemli koltukları “ikram eden” siyasetçiler, Bandırma'ya ihanet ettiklerini neden düşünmezler?

CHP VE İYİ PARTİ SUSKUN!

Anlayamadığım bir nokta da şu:

“Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi”ne, aneztezi uzmanı Muzaffer Şenveli'nin atanması konusunda, Dr. Selim Panç'ın başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ilçe örgütü ve Necmi Sert'in başkanlığındaki İYİ Parti ilçe örgütü acaba ne düşünüyor? Her ikisinden de açıklama ve ses yok, nedense! Hiç belli olmaz, bir de bakmışsınız ki, “tıpış tıpış”, Şenveli'yi kutlamaya gitmişler!


Bu yazı 110 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans