ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

27.06.2021

Serdar Polat okusun!

Bandırma Kent Konseyi'nin genel kurulu yapılacak yakında. Duyumlarımıza göre, Belediye Başkanı Tolga Tosun'un isteği doğrultusunda başkanlığa Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat aday olacak.

Serdar Polat'ı severim. Ancak böyle bir yanlışa düşmemesi gerektiğinin özellikle altını çizerek, kendisine şöyle seslenmek istiyorum:

Sevgili Serdar,  sen, ADD gibi çok önemli bir kurumun başına, efsane başkan Melih Çınar'ın vefatının ardından geldin. Çok saygın bir kuruluşun başındasın. Melih Çınar,  ADD'yi, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi yapmamak için büyük çaba harcamıştı, unutma!

Şimdi sen, Tolga Bey'in isteği üzerine aday olacaksın, belli. Böylece Tolga Bey'in çok kızdığı, görevden ayrılmasını istediği Dr. Murat Ergöz'ün düşürülmesi operasyonunda kullanılacaksın. Neler olacağını sen de biliyorsun. Genel kurul üyeleri üzerinde senin kazanman için baskılar oluşturulacak. Birçoğu bu baskılara direnemeyecek ve belki de kazanacaksın. Peki, bu operasyonun parçası olarak, kazansan bile aslında kaybedeceğini bilmiyor musun? Diyelim ki, kaybettin. Bu sonucun, ADD'ye zarar vereceği gerçeğini anlamıyor musun? ADD gibi saygın bir kurumu, böyle bir seçim ortamına sokarak, saygınlığına gölge düşüreceğini görmüyor musun?

Sevgili Serdar, Belediye Başkanı Tosun ile aranızdaki eski arkadaşlık, dostluğunuz tabii ki yıllarca sürsün, o ayrı ama bu dostluğun, bir “hınç çıkarma” operasyonunda senin isminle kullanılmasına izin verme! Bırak, Murat Ergöz'ü düşürme operasyonunda başka bir isim kullanılsın, Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı değil!

Bu dostça uyarımın sonuç vereceğini aslında pek umut etmiyorum ama tarihe bir not düşmemin de yararlı olacağını düşünüyorum.

Karar senin, sevgili Serdar…

X         X         X

DURSUN MİRZA'YA YAPILAN AYIP!

Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Bandırma ilçe kongresi yapılıyor. Salonda genel başkan Ali Babacan da var. Kongrede hazır bulunan konuklar, mikrofondan anons ediliyor. O da ne? Garip bir anons:

“Bandırma eski belediye başkanı ve Memleket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dursun Mirza aramızda!”

Mirza, haklı olarak itiraz ediyor:

“Ben Memleket Partisi ilçe başkanı değilim. CHP'liyim.”

Tabii ki, DEVA'nın ayıbı bu…

Kongreye tarafınızdan davet edilen Memleket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Turgay Davaz oradayken, Dursun Mirza'yı bu partinin ilçe başkanı olarak anons etmek, dilerim kasıtlı değildir ve bir hata sonucu gerçekleşmiştir.

X         X         X

ETİ MADEN'E SATIŞ

Bandırma Belediyesi şantiyesinin bulunduğu alanın, Eti Madencilik'e satıldığı haberleri var.

Bandırma Belediyesi, bu yeri acaba kaça sattı? Satış bilgileri açıklansa da öğrensek…

 


Bu yazı 198 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans