ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

08.07.2021

Meclis notları Erdek Belediye Meclisi’nde bahar havası

 

  • Burhan Karışık'ın belediye başkanı olarak ilk kez belediye meclisinin önüne çıktığı toplantı, ilginç bir olayla başladı.

Erdek Kaymakamı salona girerek, Belediye Başkanı Karışık'ın yanına oturdu ve kutlamak için geldiğini belirttikten sonra basın mensuplarına, “Resim çekip görüntü aldıktan sonra çıkmanızı rica ediyorum” dedi. Salondan çıktık. Herhalde çok gizli bir konuşmaydı! Gazetecilerin duymaması gereken ne vardı ki?

Garip karşıladık tabii…

  • Kaymakamın meclisten ayrılmasından sonra salona girerek, toplantıyı izlemeye başladık. 

Tam bir barış havası içinde geçen toplantıydı. 

Toplantı başlamadan önce AKP grubu adına, Huri Güven tarafından, Belediye Başkanı Burhan Karışık'a bir buket verilip, başarı dilekleri iletildi. Ardından, kendisinden önce vekaleten Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Hasan Yapakçı'ya bir buket veren Başkan Karışık, “Vekaleten görev yapmak zordur. Hasan arkadaşımız, bu görevi başarıyla yerine getirmiştir” dedi.

CHP'den Canan Kırdar ve Nimet Kalafat, AKP'den ise Ceyhun Mırız'ın katılmadıkları toplantıda, “Millet İttifakı” ve AKP'li üyelerden oluşan 13 meclis üyesi vardı. 

Encümen üyeliği ve imar komisyonu üyelikleri için yapılan seçimlere aday olarak CHP'li Recep Eren ve İbrahim Beyoğlu önerildi. Aday göstermeyen AKP'nin de oyları da dahil Encümene Recep Eren, İmar Komisyonu'na ise İbrahim Beyoğlu'nun 13'er oyla seçilmeleri ilginçti.

  • Toplantıda, Belediye Başkanı Burhan Karışık'ın, bundan sonra meclis toplantılarına vatandaşın imar konusunda “kot” bildirim isteklerinin gelmemesi, bu yetkinin, İmar İşleri Müdürlüğü'ne bırakılması önerisi uygun görüldü. Başkan Karışık, bu yetkinin verilmesinin, vatandaşın işlerinin gecikmemesi için yararlı olacağını belirterek, İmar İşleri Müdürlüğü'nün de bu işi çabuklaştırmasını istedi.
  • Karşıyaka-Tatlısu ilave revizyon ıslah uygulama imar planları ile ilgili plan notlarında değişiklik yapılması gündem maddesi de görüşüldü. İmar Komisyonu'nun, bu konuyu karara bağlamak için yine ek süre isteği kabul edildi. Bu arada konuşan Belediye Başkanı Burhan Karışık, “Bu artık son ek süre olsun” dedi.
  • Erdek Körfezi ve Kapıdağ Yarımadası dahil olmak üzere tüm Marmara Denizi'ni saran müsilaj(salya) ile ilgili olarak Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı rapor okundu. Raporun ayrıntılı bir şekilde hazırlandığı dikkati çekti.
  • Meclisin ağustos ayı toplantısını 4 Ağustos 2021 Çarşamba günü, saat 16.00'da yapması kararlaştırıldı.

Bu yazı 87 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans