ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

17.07.2021

Bitmeyen yol!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Liman AVM önündeki yolu yapıyor. Neredeyse 1,5 yıl oldu, yol bir türlü bitmiyor. Bandırma-Çanakkale, Bandırma-Bursa yol güzergahlarına gidiş-gelişleri kapsayan yolda trafik perişan! Trafik keşmekeşi içinde her gün çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana geliyor. Milyarlarca liralık maddi kayıp. Bugüne dek ölümlü bir trafik kazası meydana gelmemesi şans. Dilerim, yol bitene kadar olmaz ama ne zaman bitecek bu yol? Son derece önemli olan bu yolun, neredeyse iki yıla yaklaşan bir sürede tamamlanamaması ayıp değil mi?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, il merkezinde gerçekleştirdiği bu yeni yol yapım veya düzenleme çalışmalarını en geç iki ayda tamamlıyor?

Bandırma'da, başta Ticaret Odası olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarından, nedense bu konuda en küçük bir tepki yok.

Haydi, Mehmet Kılkışlı'nın başkanlığındaki Bandırma Ticaret Odası, zaten Bandırma'nın hiçbir sorununun çözümü için ağzını açmıyor. Kalkıp da, bu konuda mı tepki gösterip, Balıkesir'deki “büyük abisi”ni kızdıracak? Ama Bandırma Belediyesi'nden, diğer sivil toplum kuruluşlarından, “Bu yolun yapımı bu kadar uzun sürer mi? Sürücülere bu kadar çile çektirilir mi? Bitirin artık şu yolu!” diye bir tepki duydunuz mu?

Bu yolun 1,5 yıldır bitirilememesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin ayıbıdır ve Bandırmaya bakış açısıdır? O kadar!Bu yazı 81 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans