ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

24.07.2021

Eh artık, Erdek’e hizmet yağar!

Balıkesir'in Büyükşehir Belediye oluşunun üzerinden 7 yıl geçmiş, ne Bandırma'ya, ne de Erdek'e hiçbir ciddi hizmet gelmemiş…Her iki ilçenin de çok önemli gelirleri ellerinden alınarak Büyükşehir'in kasasına sokulmuş…AKP Büyükşehir yönetimi, Bandırma ve Erdek'e “üvey evlat” gibi bakmış…

Durum bu kadar açık olduğu halde Erdek Belediye Başkanlığına Burhan Karışık'ın seçilmesinden sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Erdek'e hizmet ve yatırım yapacakmış!

Neymiş efendim, Hüseyin Sarı kavgacı olduğu için Erdek hizmet alamamış. Aynı olayı önceki Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza için de öne süren “istavrit kafalılar” oldu. Dursun, kavga ettiği için Balıkesir Büyükşehir'den hizmet gelmiyormuş! Ne yani, daha sonra Bandırma Belediye Başkanı seçilen Tolga Tosun geldi, Yücel Yılmaz ile barış içinde iyi geçiniyor da ne oluyor? Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma'ya ciddi bir yatırım ve hizmet mi sundu? Bırakın hizmet ve yatırımları, Bandırma Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin yerine getirmesi gereken işleri yapması sonucu alacaklarını ve yasal hakkı olan katı atık ücretlerini, Büyükşehir'den alabildi mi? Aynı konu Erdek Belediyesi için de geçerli? 

Kurban Bayramı arife günü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık'ı ziyaret ederek, yeni görevini kutladı. Karışık, Yılmaz'dan Erdek adına beklentilerini bir dosyayla kendisine iletirken, “7 yıldır bize hizmet vermediniz. Artık Edremit'e 1 veriyorsanız, bize 3 vermenizi ve arayı kapatmanızı bekliyoruz” dedi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın ne dediğini mi soruyorsunuz?

“Talepler sonsuz, bütçemiz kısıtlı” klişesini bir kez daha öne sürerken, “Başaracağız. Birlikte hizmet vereceğiz” dedi. Yani yine “cak, cek…”

İnanmayın. Değişen bir şey olmayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 7 yıldır Erdek ve Bandırma'ya nasıl baktıysa, aynı olacak.

Bandırma ve Erdek'in, Büyükşehir'den hizmet alması için gerçekleşmesi gereken tek iş var. 

CHP'nin, önümüzdeki yerel seçimde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni kazanması!

Kısacası, Yücel Yılmaz'ın başkanlığındaki AKP Büyükşehir Belediyesi'nden, Bandırma'ya ve Erdek'e hizmet gelmesini, “Dursun gitti, Tolga geldi; Hüseyin gitti, Burhan geldi”ye sığınarak beklemeyin. 

Keşke yanılsak ama gerçek bu ne yazık ki.

Sonra Yücel Yılmaz'ın sözünü de unutmayın ha:

“Talepler sonsuz, bütçe sınırlı” ya!

Ama nedense bu taleplerin olumlu karşılığı hep Balıkesir'in AKP'li belediyeleri için var, CHP'li belediyeler taş yesin!


Bu yazı 83 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans