ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

28.08.2021

Manyas Kaymakamı Çelik’in yolu açık olsun

1972 yılından beri aralıksız gazetecilik yapıyorum. Bandırma başta olmak üzere Güney Marmara'da çok değerli kaymakamlarla gazeteci-mülki amir iletişimi yaşadım. Az da olsa medyadan uzak durmaya özen gösteren, hatta haber almalarını engellemek isteyenlerle de karşılaştım, karşılaşıyorum. Oysa gazeteci de, mülki amir gibi kamu görevi yapar. Halkın gerçekleri öğrenme hakkını sağlamak için görev yürütür. Dolayısıyla da mülki amirlerin, gazetecilerin görevlerini kolaylaştırmaları gerekir. Bu konuda, beş yıldan beri Bandırma Kaymakamlığı görevinde bulunduktan sonra Sakarya'nın Erenler ilçesi kaymakamlığına atanan Günhan Yazar'ı bir kez daha takdirle anıyor, teşekkür ediyorum.

MANYAS KAYMAKAMINI ÇOK BEĞENDİM

Geçtiğimiz günlerde Manyas Kaymakamlığına atanan Koray Çelik'i ziyaret ederek, sohbet ettik. Hemen belirtmek isterim ki, genç kaymakamın bizlere yaklaşımından çok memnun olduk. 

Kaymakam Çelik'in, kendisini her zaman arayabileceğimiz ve haber alma konusunda bizlere göstereceği kolaylığı belirtmesi beni ayrıca memnun etti. Bu söyleşi sırasında, Kaymakam Koray Çelik'in, mesleki heyecanı ve Manyas sevgisi ayrıca dikkatimi çekti. 

Kaymakam atamalarında görev yeri Sivas'ın Zara ilçesi olarak çıkan Çelik, İçişleri Bakanlığı'nın kendilerine tanıdığı becayiş hakkını kullanarak, bir arkadaşıyla anlaşıp, daha önce Ziraat Bankası'nda müfettiş yardımcısı olarak denetime geldiği için tanıyıp, sevdiği Manyas Kaymakamlığı görevine isteyerek gelmiş. Şimdi ise Manyas'a hizmet için büyük bir heyecanla çalışıyor. Bu arada dikkatimi çeken cümlesi, “Manyas, Balıkesir ilinin en çok göç veren ilçesi konumunda bulunuyor. Bunu tersine çevirmek ve ilçemizi en çok göç alan duruma getirmek istiyoruz” oluyor. Tabii ki, bu konuda kafasında bazı projeler de var. Yeni iş alanları yaratacak, yatırımların önünü açacak çalışmalar gerçekleştirmeye,

bunların yaşama geçirilmesinde koordine sağlamaya çalışacak. Çelik, bir başka değerlendirmesinde ise spor ve müziğe önem vereceğini belirtiyor. Çok doğru bir yaklaşım. Çünkü hem spor, hem de müzik ve sanat, gençleri kötü alışkanlıklardan koruyan iki önemli kavram.

Vatandaşa tepeden bakmayan, başarıların halkın desteğiyle gerçekleşeceğine inanan genç ve idealist yöneticileri çok seviyorum.

İlk görüşmemde çok beğendiğim, genç Manyas Kaymakamı Koray Çelik'e yürekten başarılar diliyorum. Yolu açık olsun.Bu yazı 72 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans