ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

01.09.2021

Aman başkan, ne olur bırakma!

Eğer pandemi izin verirse sivil toplum kuruluşları genel kurullarının yapılmasına bir yıldan az süre kaldı. Bu kuruluşların başkanlıklarına “Adım duyulsun, ün kazanayım, havam olsun” diyenler değil, gerçekten Bandırma adına çalışacak, düşünce ve proje üretecek kişiler gelmelidir.

İki dönemden beri Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı koltuğunda oturan Mehmet Kılkışlı, önümüzdeki seçimde aday olmayacağını açıklamış! Duy da inanma!

Kılkışlı, birinci dönem için adaylığını Odaman Otel'deki basın toplantısıyla açıklarken, sözüm ona 16 yıllık Osman Kocaman dönemine gönderme yaparak, “Seçilirsem sadece bir dönem başkanlık yapacağım. Bir daha aday olmayacağım!” demişti. Seçildi, ilk görev süresini tamamladı ama sözünü tutmadı. Gayet pişkin bir tavırla yine aday oldu ve koltuğuna yapıştı.

Şimdi yine aday olmayacağını açıklamış!

Hiç kuşkunuz olmasın ki, zemin oluşturuyor ve havayı kokluyordur. Uygun ortam ve koşulların oluşmasını bekleyecektir. Bunu bulursa, “Ne yapalım, beni istiyorlar, yine adayım” diyecektir. 

Peki, iki dönemdir, yani sekiz yıldır Bandırma Ticaret Odası Başkanlığı koltuğunu işgal eden Mehmet Kılkışlı'nın, bu süre içinde ciddi bir hizmetini gördünüz mü? Bandırma'yı ve çevreyi ilgilendiren bir açıklaması ile karşılaştınız mı? Bandırma ile ilgili herhangi bir konuda düşüncesini duyan var mı? Bandırma ve yöresine, çevreyi, doğayı hançerleyecek sanayi tesisleri kurulmak istenirken, en küçük bir tepki gösterdi mi? Onun döneminde Bandırma Ticaret Odası, Bandırma  Organize Sanayi Bölgesi yönetiminden kapı dışı edilmedi mi? Bandırma Ticaret Odası'nın, 16 yıllık Osman Kocaman döneminde kazandığı saygınlık, Bandırma'nın her sorununa sahip çıkma, çözüm için çaba harcama geleneği yerle bir edilmedi mi? Bandırma Ticaret Odası, sadece göstermelik ve hiçbir soruna derman olmayan komite toplantıları yapılan(O da sürüyor mu bilmem) bir tabela kuruluşu durumuna dönüştürülmedi mi? Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Belediye Meclisi'ne Oda içinden üye sokmak adına siyasete bulaştırılmadı mı? İki dönemdir başkanlık koltuğuna yapışan Mehmet Kılkışlı, bu süre içinde bize Odanın Bandırma için gerçekleştirdiği tek bir hizmeti söyler mi?

Ha, biz unutmadan çok önemli bir hizmetini dile getirelim ve ona haksızlık etmeyelim. Kılkışlı, çarpık kentleşmesiyle tanınan Bandırma'ya, “Sevgi Yolu”na, Odaya ait 10 katlı “güneşi çalan bina”yı armağan etmesiyle de tarihe geçmiştir.

Mehmet Kılkışlı, Oda başkanlığına yeniden aday olmayacakmış!

Etme, eyleme başkan! Sen, Bandırma için gereklisin! Bizleri başkanlığından yoksun bırakma! Bandırma seninle gurur duyuyor!


Bu yazı 106 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans