ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

07.09.2021

Hayırlara vesile olur inşallah!

Bandırma'daki “Uğrak” çay bahçesinin, ünlü bir firma tarafından içkili lokanta olarak kiralanıp, Bandırmalı bazı kişiler tarafından işletileceğini belirterek, “Bu bölgenin yakınında tarihi Haydarçavuş Camii ve tarihi Bandırma Ortaokulu yer alıyor. Buraya belediye nasıl ruhsat verir?” diye sormuştum.

Yine aynı yazıda, kesinlikle içkili lokantaya karşı olmadığımı vurgulayarak, “Bu yer, içkili yerler yasağının bulunduğu bölgede kalıyor. Eğer ünlü bir firma ve onun buradaki ayaklarının dışında sade bir vatandaş ruhsat istese alabilir miydi?” diye sorarak, “çifte standart” uygulamasına dikkati çekmiştim.

Şimdi konunun yanlış anlaşılmaması için önemli bir noktaya değinmek isterim.

“Uğrak”ın da bulunduğu bu bölgenin ruhsatının verilmesinin Bandırma Belediyesi ile ilgisi yoktur. Çünkü Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir olduğu 2014 yılından bu yana her ne hikmetse Bandırma'daki sahil bandının tümünü kendisinin sorumluluk alanına almıştır. Burada yer alan binaların gelirleri Büyükşehir'in kasasına giderken, sahil bandının temizliği, bakım ve onarımı da Bandırma Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Çünkü vatandaş, sahil bandının Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunun farkında bile değildir. Herhangi bir temizlik sorunu olduğunda Bandırma Belediyesi'ni sorumlu tutmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanları ise zaman zaman, “Sahil bandını Bandırma Belediyesi'ne vereceğiz!” deseler de bugüne kadar bu sözü hiç tutmamışlardır. Bu nedenle sahil kenti Bandırma, sahil bandını bir türlü eline geçirememe garipliği ile karşı karşıya kalmaktadır.

Şimdi, “milliyetçi-mukaddesatçı” Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Uğrak” çay bahçesinin yerinin içkili yerler yasağı kapsamında bulunmasına aldırmadan, her nedense ve aralarında hangi ilişkiler varsa, araya kimler girmişse bu yerin içkili lokantaya dönüşmesine ruhsat vermeye hazırlanmaktadır.

AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne bravo!

Ünlü firmanın açıp, Bandırmalı ayaklarının da ceplerini dolduracakları içkili lokanta Bandırma'ya hayırlara vesile olur inşallah!


Bu yazı 143 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans