ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

10.09.2021

Ruhsat verme yetkisi Bandırma Belediyesi’nin

Bir süredir, “Uğrak” çay bahçesinin ünlü bir firma tarafından kiralanarak içkili lokanta durumuna getirileceğini yazıyorum. Hazine tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne verilen bu yerin, tarihi Haydarçavuş Camii'ne ve tarihi Bandırma Ortaokulu binasına yakınlığı nedeniyle içkili mekanlar içinde bulunmaması gerektiğine dikkati çekiyorum. Ancak bu yazılarımdan birinde önemli bir hataya düştüğümü öğrendim. Bu yer için ruhsat verip vermeme yetkisinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde olduğunu yazmışım. Yanılmışım. Ruhsat verip vermeme yetkisi tamamen BANDIRMA BELEDİYESİ'ne aitmiş. 

Tabii ki, Bandırma Belediyesi, bu içkili yere ruhsat verir mi, vermez mi bilmem.

Ancak bildiğim bir başka konu daha var.

2020 yılında, Kaşif Acar Caddesi, Sevgi Yolu üzerinde bulunan, sahipliğini Hacı Bayram Geyik'in yaptığı “Geyik Kafe”ye Bandırma Belediyesi önce ruhsat vermişti. Ancak bu kafenin karşısında, Bandırma Ticaret Odası'nın “güneşi çalan” 10 katlı binanın zemin katında kiralık pastanesi bulunup, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın danışmanı olan Cemal Öztaylan'ın itirazı, Büyükşehir Belediyesi'nin isteği nedeniyle bu kafenin canlı yayınının yüksek desibelli olduğu öne sürülerek ruhsatı yine Bandırma Belediyesi tarafından iptal edilmişti.

Şimdi ne olur bilmem!

Yine işe hurafeler karışır, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediyesi'ne  “Buraya ruhsat ver” derse ne olur bilmem!

Ha, merak edenler için belirteyim ki, Uğrak'ı kiralayarak içkili lokanta yapmak isteyen ünlü firmanın lokantasını açacak kişi, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı'ymış!

Biline.


Bu yazı 77 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans