ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

31.12.2022

SON SAATLERİ!

YazıYorum (Mete Kozdağ)  

 

 

      2022 yılının ve 365'inci gününün, son saatleri!

      Son arzun nedir diye sorsak, şöyle bir cevap alırız.

      Ey insanoğlu! Bana son arzumu soruyorsun ya! Gülüyorum sana .... Son arzum, 2023 yılına girmek ve bu gerçekleşecek. Ben bir kısır döngüyüm ve sen de benim parçamsın. Her şey senin elinde. Güzelini yaparsan güzel geçerim, kötüsünü yaparsan kötü geçerim. Haydi bakalım, sen kendi işini yap, ben de 2023 yılı olarak kendi işimi yapayım.  

      Her yenilenmiş yılda, yeni mutluluklar yaşamayı dileriz. Önce sağlık gelmeli sonrasında neler yazarsınız bilemem. Biten yıl içinde yaşadığımız güzel şeyleri değil, kötü şeyleri hatırlarız. Aslında her geçen yıl ve içindeki günler, nerede biteceği belli olmayan ömrümüzün, kaçıncı sayfasını koparmıştır?

      İnsanoğlu hep umut içindedir. Güzel yaşamak, mutlu olmak, huzur bulmak ve diğerleri. Bu nedenle her yeni yıldan ve içindeki günlerden, müjde bekleriz. Yeni olan her şeye eski hayal kırıklıkları nedeniyle daha fazla umut bağlanması ve heyecanla başlamak istenmesi, bu yüzdendir.

      Her yeni yıl, beyaz bir sayfadır. Bu beyaz sayfada nelerin yazılı olduğunu ve bizim neler yazacağımızı, bilemiyoruz. Ama tekrardan “hayırlısı olsun” diyerek, kendi sayfamızı, kaç kere söz verip yapamadıklarımız ve yapmadıklarımız için, fırsat görmeliyiz. Unutulmasın ki umut olan yerde hayal kırıklığı da olduğundan, adımlarımızı dikkatli atmakta, fayda var.

      Sonuç olarak, abartılı ve coşkulu yılbaşı gecesinde; sabahlara kadar süren kutlamalara, televizyonların renkli hayaller dağıtmasına aldanmayalım. Sabah olup uyanınca göreceğimiz, sadece takvimden yeni bir gün olacaktır.

      Adı 2023 olan romanın, 365 sayfasın da da güzel şeyler okumak ümidiyle ...

      Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.    

 
 
 

Bu yazı 239 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans