ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

03.12.2019

İKİ GÜZEL OLAY

.

Hep eleştirecek değiliz ya, bugün de iki güzel olaydan söz edelim.

İlki, Bandırmalı rehber öğretmen Arda Ertan'ın başarısı...

Geçtiğimiz günlerde, "TV 360" kanalının sevilen yarışması "Ben Bilirim"e katılan Arda Ertan, hem gün, hem de hafta birincisi olma başarısını gösterdi. Takdir ettiğimiz konu, Ertan'ın, bu yarışmada bilgi ve kültürünün yüksekliğini kanıtlamasının yanı sıra iki programda da ısrarla "Bandırmalı" oluşuna vurgu yapması ve Bandırma'nın isminin duyurulması duyarlılığıydı. Sunucu, onu tanıtırken sürekli olarak il adını öne çıkarıp, "yarışmamıza Balıkesir'den katılan" derken Ertan, "Yarışmaya, Balıkesir'in Bandırma ilçesinden katılıyorum" vurgusunu yaptı.

Hem yarışmadaki başarısı, hem de Bandırma'nın ismini duyurmaktaki bilinçli davranışı nedeniyle Arda Ertan'ı bir kez daha kutluyorum.

X X X

11 Kasım'da, 81 ilimizde, "Geleceğe Nefes" isimli proje kapsamında 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Adalet ve Orman Bakanlıkları arasında imzalanan proje kapsamında, Bandırma, Gönen, Marmara ve Susurluk ilçelerinde de 23 bin fidan dikilecek. Bu kapsamda, Marmara'da(Marmara Adası), geçtiğimiz yaz aylarında çıkan yangında yok olan ağaçların yerine de fidan dikimi gerçekleşecek.

Tabii ki önemli ve takdire değer bir proje ama şu gerçeği de unutmayalım. Fidan dikmek yetmez! Asıl önemli olan onları koruyup büyütmektir. Unutmamamız gereken bir diğer konu da şu:

Yangınlar sonucunda kaybettiğimiz ağaçların, ormanların sayısı her geçen gün artıyor. Onlarca yılda yetişen bu ağaçların yerine dikilecek fidanların aynı duruma gelmesi kolay mı?

Öyleyse öncelikli olarak üzerimize düşen görev, yetişmiş ağaç ve ormanlarımızı korumaktan geçer.


Bu yazı 158 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans