ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

03.12.2019

BIRAKIN HAKEMLERLE UĞRAŞMAYI!

.

Bandırmaspor Yönetim Kurulu’nun sürekli olarak hakemleri hedef göstermesini doğru bulmuyorum.

Önceki hafta, Bandırma’da golsüz biten Bodrum Belediyesi Bodrumspor maçını izledim. Maçtan sonra Bandırmaspor Yönetim Kurulu’nun, hakemden şikayet eden açıklaması yayınlandı.

30 yılı aşkın süredir gözlemcilik yapan bir kişi olarak şunu söyleyebilim ki, bu maçta hakemin, sonucu etkileyen hiçbir hatası olmamıştı. Maçta oyuncumuza gösterdiği kırmızı kart da doğruydu.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda 3-3 biten Kahramanmaraşspor maçından sonra da Bandırmaspor Yönetim Kurulu’nun yine hakemi suçlayan açıklaması duyuruldu. Bu maçı izlemediğim için hakem hakkında bir değerlendirme yapamam. Takımımızın oyuncusuna çıkan yine bir kırmızı kart. 3-1’lik üstünlüğünü koruyamayarak maçı 3-3 bitiren bir takım.

Ligin başlamasının üzerinden sadece 12 hafta geçti. Bandırmaspor Yönetim Kurulu’nun, sezonun ilk maçı olup Van’da 2-2 biten FK Vanspor maçından bu yana bu kaçıncı hakem suçlaması!

Kardeşim, siz şu hakemlerle uğraşmayı bırakın da, öncelikle futbolcularınıza kırmızı kart görmemeyi, son dakikalarına üstün girdiğiniz maçlarda gol yemeyerek puan kaybetmemeyi öğretin. Kırmızı kart görene ise cezayı yapıştırın.

Anlamadığım bir nokta da şu.

Bazı kişiler, gruplar, hep Batuhan’la uğraşıyor, kentimizde.

Beyler, Batuhan zaman zaman agresif olabilir, gol pozisyonlarında bencil davranabilir ki, golcülerde bu egoist tavır da bir yere kadar doğaldır ama unutmayın ki Batuhan, bu takımın en önemli gol silahıdır. Gol atmadığı maçlarda bile rakip savunmaları önemli ölçüde meşgul ederek, diğer arkadaşlarına gol yolları açmaktadır. Zaten gerek geçtiğimiz sezon takımın kümede kalmasını sağlayan son dakika golüyle ve gerekse bu sezon attığı gollerle bunu kanıtlamıştır. Kaldı ki, Bandırmaspor’dan önce oynadığı takımlarda da golcülüğünü ortaya koymuştur.

Akıllı düşünmek gerekirse şunu belirtmek yerinde olacaktır:

Hakemlerle uğraşmayı bırakın, futbola odaklanın. Batuhan’la uğraşmaktan vazgeçin, golcüyü yıpratmayın!


Bu yazı 147 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans