ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

11.07.2023

KORKMAYANLAR YAPARKEN DİĞERLERİ DE İPTAL EDİYOR

YazıYorum (Mete Kozdağ)

 

  

        Uzun yıllardır adı; terörle, acıyla, yoksullukla, imkansızlıklarla ve benzerleriyle anılan Ağrı ilimizin, atanmışları, seçilmişleri ve şehrin diğer dinamikleri yani korkmayanlar, şahane bir festivale 2'nci defa imza attı.

      Benzerlerine İstanbul gibi metropollerde tanık olunabilecek dev festivale, bölge insanı ve gençler akın etti. Doğubayazıt Stadyumu'nda 09 Temmuz günü gerçekleştirilen “Ağrı Dağı Müzik Festivali By Mr. Dosso Dossi” etkinliğinde, ünlü sanatçılar da sahne aldı.      

      Geçen sene 30 bine, bu sene de 40 bine yaklaşan insanın katıldığı festivalde; Mustafa Sandal, Zara ve Kadr da sahne aldı.

      Ağrı ve çevre illerden gelenlerin coşkuyla izlediği konserler, sanatçıların performanslarının yanı sıra göz kamaştıran sahne gösterileriyle de iz bıraktı.

      Etkinliğin sponsoru, Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan; DJ setinin başına geçerek, geceye renk katan isimlerden oldu. Eraslan, geceye dair görüntüleri paylaştığı Twitter mesajında "Müzik birleştirir" ifadesini kullandı.

     Burhaniye, Balıkesir'in Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçesidir. Kuzey Ege olarak tanımlanan bölge coğrafyası içindedir. Ağırlıklı olarak zeytinyağı üretimine yönelik zeytincilik ve iç turizm merkezidir. Çanakkale-İzmir Karayolu, ilçe merkezinden geçer.

      Yüzlerce yıllık geçmişiyle bilinen Burhaniye, Balıkesir'in kültür ve sanat ilçelerinden biridir. Tarihi yapıların bulunduğu ilçede, farklı medeniyetlere ait eserler de yer almakta.

      Antik kentleriyle de bilinen ilçenin ziyaretçi, oldukça fazladır. Müzelerden tarihi alanlara, kültür evlerinden doğal alanlarına kadar ziyaret edilen ilçe turistlerin ilgisini çekmekte.

      Balıkesir'de 4. Aromaterapi Festivali kapsamında 6 Temmuz Perşembe akşamı Kutsi ve Muazzez Ersoy, 7 Temmuz Cuma akşamı Nil Karaibrahimgil, 8 Temmuz Cumartesi akşamı Manga konserleri yapılmasına rağmen 09 Temmuz günü Burhaniye-Ören Plaj Bölgesinde sahne alacak olan şarkıcı Hande Yener'in konseri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi ama gerekçesi de açıklanmadı.

      Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.       


Bu yazı 214 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans