ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

03.12.2019

HATA ÖMER SEYFETTİN FAKÜLTESİ’NİNMİŞ

.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde, Atatürk’ün 10 Kasım’da aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde, saat 09.00’da sınavların başlatılmasını eleştirmiş ve “Bu sınavları, hiç olmazsa 09.15’te veya 09.30’da başlatamaz mıydınız?” demiştik. Yazımıza çok olumlu destekler de gelmişti.

Konuyla ilgili olarak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden bir yetkili beni arayarak bilgilendirmede bulundu.

Bu bilgi şöyle:

“Üniversitemizin akademik birimleri, sınav takvimlerini kendileri hazırlar. Sınav saatleri de bu birimlerin yönetimleri tarafından belirlenir. Atamızın aramızdan ayrılışının yıldönümünü, ne yazık ki Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi yönetimi gözünden kaçırmış. Bunun sonucunda, Atamızın aramızdan ayrılışının yıldönümünde, bu fakülteden sınava giren 90 öğrenci, anmaya katılamayarak etkilenmiş. Üniversitemizin toplam 13 bin 500 öğrencisi var. Bunların sadece 90’ı, Atamızın anılmasında hazır bulunamamış. Tabii, keşke bu da olmasaydı. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ümüzün Bandırma’daki anma programına Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir de katıldı. Daha sonra bu olayı öğrenince o da çok üzüldü ve Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi yöneticilerini bir yazıyla uyarıp, sınav tarih ve saatleri belirlenirken, bu özel günlere çok dikkat edilmesini, bir daha böyle hataya düşülmemesini istedi.”

Evet, üniversitemizin bir yetkilisinin yaptığı açıklamayı sizlere ilettikten sonra şunları belirtmek isterim:

Açıklamayı inandırıcı buldum. Üniversiteye bağlı Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi yöneticileri tarafından elbette ki önemli bir hata yapılmış. Ancak bunun kasıtlı olduğunu düşünmüyorum.

Konuyla ilgili olarak inandığım bir konu da şu:

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in, Atatürk’e karşı bir çizgisi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

Ancak tabii ki, bundan sonra üniversitenin tüm akademik birimlerinin, bu özel günleri dikkate alarak sınav tarihleri ve saatlerini belirlemede dikkatli olmalarını diliyorum.


Bu yazı 156 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans