ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

05.07.2020

Olmadı Orhan ve Mehmet Ali Bey!

Şu politikacıları anlamak mümkün değil.
Erdek Belediye Meclisi, belediye başkan vekili Hasan Yapakçı'nın başkanlığında, temmuz ayı toplantısını yapıyor.
Gündeme gelen konulardan biri de, belediyenin Çevre ve Kontrol Müdürlüğü'nün isteği doğrultusunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan, konteyner ve araç alımı için şartlı nakdi yardım talebinde bulunulması.
Bakanlık uygun görürse, bu parayla, ilçenin temizlik işlerinde kullanılmak için 1 adet 15 metre küplük çöp aracı, 1 adet yol süpürme aracı, 1 adet arazöz aracı ve 300 adet 800 litrelik çöp konteyneri alınacak.
Erdek Belediyesi'nin ekonomik olarak çok kötü olduğunu bilmeyen yok.
Neyse, mecliste oylama yapılıyor. CHP'lilerin tamamına AK Parti üyelerinden ikisi dışında herkes “evet” diyor. Çünkü Bakanlık uygun görürse alınacak bu
araçlar, hep şikayet edilen Erdek'in temizlik işlerinde kullanılacak. Birçok belediyenin de, aynı konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurduğu biliniyor.
Şimdi gelelim, Bakanlıktan istenecek şartlı nakdi yardım ile Erdek'e alınacak çöp araçlarına karşı çıkan AK Partili iki isme: Orhan Narin ve Mehmet Ali Yağcı.
Orhan Narin'in, Erdek'e gelecek hizmetler konusunda parti farkı gözetmeksizin, sağduyulu davrandığını düşünürdüm, hayal kırıklığına uğradım.
Erdek çocuğu Mehmet Ali Yağcı, üstelik son olarak belediye meclisinde gerçekleşen belediye başkan vekilliği seçiminde “Cumhur İttifakı”nın adayı gösterilmişti, beni şaşırttı.
Narin ve Yağcı'ya şunu sormak isterim.
Diyelim ki ilgili Bakanlık, belediye meclisinin istediği şartlı nakdi yardım talebine olumlu yanıt verdi ve parayı gönderdi. Bu parayla alınacak araçlar, Erdek sınırları içindeki temizlik hizmetlerinde kullanılacak. Bundan rahatsızlık mı duyuyorsunuz? Siz, Erdek'i sevmiyor musunuz? Bu işin partizanlığı olur mu?
Olmadı! Bu davranış ikinize de yakışmadı.

Bu yazı 296 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans