ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

28.01.2021

Bak, Burak Uğur!

Bildiğiniz gibi, önce Balıkesir'in eski, başarılı milletvekili, hemşehrimiz Hüseyin Balyalı'nın bir değerlendirmesini haber olarak işledim. Balyalı, TEMA Vakfı'nın kurucusu, Bandırmalı Hayrettin Karaca'nın, bugüne kadar, Bandırma'da gerekli değeri bulamadığını, yeterince anlaşılamadığını, en azından Bandırma'daki bir caddeye isminin verilmesi gerektiğini belirtiyordu. Ardından, Balyalı'nın bu düşüncesine katıldığımı dile getiren bir köşe yazısını kaleme aldım.

Sonra mı ne oldu?

TEMA Vakfı Bandırma Şubesi Başkanı Burak Uğur kardeşimiz, önce beni telefonla arayarak, konuyu gündeme getirdiğim için teşekkür etti. Sonra da yönetim kurulunu da yanına alarak çektirdiği fotoğrafla birlikte bir basın açıklaması yaptı. Ancak istememe karşın bu açıklamayı nedense bana iletmedi. Açıklamasında ise “Toprak Dede” olarak bilinen Hayrettin Karaca'yı unutmadıklarını öne sürüyordu.

Bu alınganlığını doğrusu pek anlayamadım.

TEMA Vakfı Bandırma Şubesi, sanıyorum, yaklaşık bir yıl kadar önce kuruldu. Yaptığımız yayınlarda, Karaca'nın, Bandırma Şubesi'ni suçlayan bir durum söz konusu değildi.

Tabii ki, Karaca'nın ölüm yıldönümünde, küçük de olsa bir mesaj yayınlamayı düşünmemeleri yanlışını da belirtelim bu arada.

Çünkü hem Hüseyin Balyalı, hem de ben, Karaca ile ilgili değerlendirmemizde, Bandırma'daki son 1-2 yılı değil, yılların sürecini, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, Hayrettin Karaca'ya ilgisizliğini vurgulamıştık.

Bu süreç içinde, Bandırma Belediyesi, sayısız festivaller ve etkinlikler düzenlemişti. Hayrettin Karaca, birine bile konuk veya konuşmacı olarak davet edildi mi? Hayır!

Bandırma'da, sözüm ona birçok sivil toplum kuruluşu var. Başta çevre ve doğa korumacılığını ilke edilenler olmak üzere hangisi, bir gün, Hayrettin Karaca'yı, Bandırma'ya davet etmeyi düşündü? Hiçbiri!

Karaca, böyle bir davet alsa Bandırma'ya koşa koşa gelmez miydi? Gelirdi elbette.

Şimdi Burak Uğur, çıkmış ortaya, Hayrettin Karaca için yapacaklarını anlatıyor!

Kardeşim, tabii ki yapacaksın, yapmalısın.

Ama bak, Burak Uğur! Önce bizim söylediklerimizi anlaman gerekir. Yazdıklarımızın, senin Bandırma vakfının bir yıllık sürecini kapsamadığını,  Bandırma'nın, yıllardır Karaca hakkındaki duyarsızlığını ve ihmalini dile getirdiğini kavramanı beklememiz demek ki çok zor!

Neyse, sen anlatmaya devam et. Heyecanlı oluyor!


Bu yazı 150 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans