ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

17.02.2021

Etem Karpuz ve kendi çocuklarımız

Nasıl kabul ederseniz edin, Bandırma'daki önemli kurum ve kuruluşlarının başında, liyakat sahibi olan kendi çocuklarının görev yapmasından yanayım.

Bunlardan biri de, Edincik doğumlu Etem Karpuz'dur. 

Etem Bey, Bandırma Devlet Hastanesi'nin, geçtiğimiz günlerde “Eğitim ve Araştırma Hastanesi” statüsüne dönüşmesine ve 14 Şubat 2021'de sözleşmesinin dolmasına paralel olarak hastanenin başhekimlik görevinden ayrıldı. Karpuz'un yerine başhekim yardımcısı, çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Ali Bozkurt, vekaleten getirildi. Ancak hastanenin yeni statüsü gereğince onun da bir süre görevde kaldıktan sonra başhekimliği, profesör veya doçent unvanını taşıyan bir yöneticiye bırakacağı biliniyor.

Biz gelelim, yeniden Etem Karpuz'a. 

Etem Bey, 1 Mart 1980'den bu yana aralıksız süren 41 yıllık hekimlik yaşamının 32 yılını Bandırma'da geçirdi. Bandırma SSK, Kapıdağ ve Bandırma Devlet Hastanelerinde görev yaptı. Bu dönemin 11 yılında ise başhekimlik görevini başarıyla yürüttü. Bandırma Devlet Hastanesi'ndeki son başhekimlik dönemi ise 17 Ocak 2019-14 Şubat 2021 tarihleri arasındaydı. 

Etem Karpuz'un, 17 Ocak 2019-14 Şubat 2021 tarihlerini kapsayan başhekimlik görevi de başarılarla doluydu. Bunlar arasında, hastanede by-pass ameliyatlarına ve anjiyolara geçilmesi, 2 bin metre karelik alana yeni diyaliz ünitesi kazandırılması, 3'ünci basamak yoğun bakım ünitesinin hizmete alınması, obezite cerrahisinin başlatılması başlarda geliyor. Hastanede bugüne dek 12 by-pass ve 2 binin üzerinde anjiyo gerçekleştiği biliniyor. Bunların yanı sıra hastanede ayrıca birçok yeniliklere geçildi. Doktor sayısı artırıldı.

Tabii ki, Bandırma Devlet Hastanesi, yalnız Bandırma'ya değil, tüm Güney Marmara Bölgesi'ne hizmet veriyor. Bu nedenle de elbette ki, her şeyin dört dörtlük olmasını beklemek aşırı iyimserlik olur. Ancak Etem Karpuz döneminde birçok sorunun çözümü için büyük çaba harcanıp, başarılı olunduğu gerçeği de ortada.

Başhekimlik görevini başarıyla tamamlayıp, artık hastanede “Göğüs Hastalıkları Uzmanı” olarak görevini sürdürecek olan “memleket çocuğu” Etem Karpuz'a, Bandırma adına teşekkür etmek boynumuzun borcudur.

Sağlıklı günler içinde yaşayıp, başarılarının sürmesi dileğimizi iletiyoruz, Etem Bey'e…Bu yazı 135 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans