ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

18.03.2021

Keşke bando da gelseydi!

Belediyeler, halkın sosyal yaşamını kolaylaştırması gereken kuruluşlardır. Bunun yolu da elbette ki, kente önemli hizmetler ve kalıcı yatırımlar yapmaktan, kentin çehresini değiştirmekten geçer. 

Tabii ki, gerçekleştirilen hizmetler ve yatırımlar çok önemliyse bunun reklamının yapılması ve kamuoyuna duyurulması da çok doğaldır ve siyasetin gereğidir. Ama belediye başkanları, yönetimleri, bir genelevin yıkılmasını canlı olarak yayınlamamalı, bu yıkım olayını kente astığı afişlerle duyurmamalıdır.

Bandırma'nın Ayyıldız Mahallesi'nin sınırları içinde kalan, yakınında bir okul da bulunan genelevden tabii ki yıllardır haklı şikayetler vardı. Tolga Tosun'dan önce de Bandırma belediye başkanları, söz konusu genelevin buradan kalkması için girişimlerde bulunmuş, ancak yer sahibinin yerini satmaması nedeniyle bu yıkım işi gerçekleşmemişti. Sonunda Belediye Başkanı Tolga Tosun, bu işi başardı. Kutluyoruz tabii ki.

Ancak Başkan Tosun, daha sonra bence hiç yapmaması gereken, şaşırtıcı bir uygulamaya imza attı. CHP'li belediye meclis üyeleri, CHP ilçe yöneticilerinin de katılımı ile canlı bir internet yayınıyla yıktı genelevi. Bir tek belediye bandosu eksikti, yıkım sırasında! Herhalde akıllarına gelmedi! Bu yıkım işleminin böylesine abartılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, hiç yakışmadı, Bandırma Belediyesi'ne de, Bandırma'ya da…

Hiç kızıp, kırılmasın ama Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun'un, çok ciddi danışmanlara ihtiyacı var, aslında. Tosun'un, çevresini kuşatıp, ona hep ‘büyük başkan” diye övgü düzenlere, en küçük bir yapıcı eleştiri getirmeyenlere, şimdi olduğu gibi kendisinden önceki belediye başkanlarının da araçlarına binip inerek “her başkanın adamı” olanlara inanmaması ve onların yönlendirmelerine asla uymaması gerekir. Çünkü onlar asla gerçekten yol göstermiyorlar ona. Yoksa bu genelev yıkımının canlı yayını gerçekleşmezdi.

Tolga Bey'in, bu değerlendirmelerimi, onun başarısını yürekten isteyen bir öğretmeni olarak yaptığımı görmesini diliyorum. Bana inanır veya inanmaz, ya da yine çevresini kuşatanlara inanır, onu bilemem. Tabii ki seçim onun.

Ama unutmasın ki en geç 3 yıl sonra yeni bir seçim daha var!


Bu yazı 156 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans