ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

20.03.2021

Aykut İmer’in ardından

Gündem yoğun olunca yazmak istediklerimiz biraz gecikiyor. Kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Aykut İmer'i yazmak istiyorum, bugün…

Aykut ağabey ile ilk tanıştığım dönem, 1970'li yıllara uzanır. 

Bandırma'da, sahipliğini Kemalettin Serpen'in yapıp, Mustafa Uzunboz'un işlettiği bilardo salonu vardı. Biz de Şehit Mehmet Günenç Lisesi öğrencisi olduğumuz yıllarda, bu bilardo salonunu mekan edinmiştik. 5-6 bilardo masasının yanı sıra bir de masa tenisi masası yer alıyordu, salonda. Sık sık bilardo ve masa tenisi oynardık.

Bu salonda zaman zaman bilardo şampiyonaları düzenlenirdi. Organizasyonu, çok iyi bir bilardocu olan Ahmet Yaşar Antep yapardı. Yine onun gibi iyi bilardocular arasında aklıma ilk gelenler Nail Tuncer, Ahmet Cudi Silahtaroğlu, Necdet Çalık ve Aykut İmer oluyor. 

Aykut İmer ağabeyin, çok temiz bir bilardo stili olduğunu, bu yarışmalarda birinci olmasa bile derecelere girdiğini anımsıyorum. Bir de beyefendiliğini…

Daha sonraki yıllarda da zaman zaman karşılaştık, Aykut ağabeyle…Her zaman sevgi ve saygılı tutumunu sürdürdü, herkese karşı.

Makine mühendisiydi. Başarılı iş yaşamının yanı sıra Bandırma'nın sosyal yaşamına da elinden geldiğince katkı sağlamaya çalıştı. İyi bir Beşiktaş'lıydı. Bandırma Beşiktaş Taraftarları Derneği'nin yönetim kurullarında görev aldı. Son yıllarda, Dr. Murat Ergöz'ün başkanlığındaki Bandırma Kent Konseyi'ne, danışman olarak katkı sağlıyordu.

Işıklar içinde yat, Aykut ağabey…


Bu yazı 95 defa okundu.


Yorumlar


Ad Soyad E-Mail
GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans