ANASAYFA GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR KURULUŞ KÜNYE İLETİŞİM

CHP, ERDEN KÖYBAŞI İLE YOLA DEVAM DEDİ

CHP Balıkesir İl kongresinin kazananı mevcut İl Başkanı Erden Köybaşı oldu. Ömür Boyuer ve Erden Köybaşı'nın listelerinin yarıştığı kongrede, Erden Köybaşı'ya 323, Ömür Boyuer'e ise 267 oy çıktı.

 

CHP'nin 38. İl kongresi hayli tartışmalı geçti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın seçim sürecine müdahil olduğu kongrede, delege seçimlerinde önemli kayıplar yaşadığı bilinen Erden Köybaşı, Ahmet Akın ve Milletvekili Serkan Sarı'nın yoğun çabalarıyla seçimi kazanan taraf oldu.

 

İRFAN BARIŞ VE UĞUR ÇELİKBAŞ ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Avlu Kongre Merkezi'nde yapılan kongrede, 4 listenin yarışacağı tahmin ediliyordu. Eski İl Başkanlarından İrfan Barış ve İl Disiplin Kurulu Üyesi Uğur Çelikbaş da adaylığını açıklamıştı. İrfan Barış ve Uğur Çelikbaş, kongrede adaylıktan çekildiklerini açıkladı. Bir diğer aday Nurullah Barış Almar ise kongreye günler kala adaylıktan çekildiğini ve tarafsız kalacağını belirtmişti.

Kongrede Ömür Boyuer ve Erden Köybaşı'nın listeleri çarpıştı. Ahmet Akın'ın Divan Başkanlığı yaptığı kongrede Belediye başkanları ve bazı ilçe başkanları, Ahmet Akın ve Serkan Sarı ile birlikte hareket etti. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ise Boyuer'e destek verdi.

 

KONGREDE ‘DEĞİŞİM' TARTIŞMASI

CHP İl kongresine değişim tartışmaları damga vurdu. Parti politikalarından tüzüğe, Genel Başkan'dan üst yönetime kadar tam kadroların yenilenmesi gerektiğinin altı çizildi.

Ömür Boyuer, partide değişim talep eden tarafta yer alırken, Erden Köybaşı genel seçim sonrasında yaptığı ‘değişim' açıklamalarından uzaklaştı. Kongre bir anlamda değişim isteyenlerle parti statükosunu savunanların yarışı şeklinde geçti.

 

AHMET AKIN DELEGE ÜZERİNDE ETKİLİ OLDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, kurultay sürecinde mevcut Genel Merkez'in elini güçlendirmek adına İl kongresine tüm ağırlığı koydu. Belediye Başkanları ve bazı ilçe örgütlerinin delegeleri de Köybaşı'ya yönlendirildi.

Köybaşı'nın listesine destek veren belediye başkanları Kurultay delegesi seçildi.

 

 ALTIEYLÜL İLÇE BAŞKANI SİNAN AYHAN SON ANDA TARAF DEĞİŞTİRDİ!

Erden Köybaşı oyla bu kez 327 oyla  il başkanlığına seçilirken, Ömür Boyuer 267 oyda kaldı. Genel merkez yönetiminin ve belediye başkanlarının Erden Köybaşı'dan yana tavır alması sonuçta etkili oldu. Ayvalık, Burhaniye, Bandırma, Erdek, Gönen belediye başkanları Köybaşı'nın listesinden kurultay delegesi seçildi. Altıeylül ilçe kongresinde Ömür Boyuer'in desteklediği ve birlikte zafer kutlaması yaptığı Sinan Ayhan ve ekibi de Köybaşı'na destek verdi.  Sonuçların belli olmasının  ardından sonuca en çok sevinen isimlerden biri de Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı oldu.

 

KÖYBAŞI'NIN YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

Seçimler sonrası 33 kişilik yeni yönetim kurulu Erden Köybaşı'nın başkanlığında şu isimlerden oluştu.

Adilcan Adisan, Recep Atik,Oylum Aydemir, Cankut Bilici, Ercan Bilgöl, Orhan Berkin Bizsan, İsmail Çur,Emine Decedeli,Ülker Demir, Fikret Demirdöğen,Gökhan Donat, Ceyhun Ercan, Özgür Gider, Merve Gökçe, Burak Yılmaz Karaca, Muharrem Koç, Cenk Kokal, Gamze Koparan, Esat Kurt, Nevzat Öğün, Sevilay Özyılmaz, Ezgi Tek, Melih Tekin, Öznur Topçuoğlu, Metin Turan, Murat Can Ülke, Hali Hakan Yağcıoğlu, Filiz Yavuz, Yusuf Yavuz, Hüseyin Yenitürk, Atalay Yıldıran, Mustafa Yıldırım…

 

DİSİPLİN KURULU

9 kişilik İl Disiplin Kuruluna Şaban Ayyıldız, Bilge Başaran, Fatih Büyükçakır, Hakkı Kurtuluş Demir, Ethem Semih Erdem, Yüksel Karaman, Muharrem Saygı, Cumhur Sevim, Oğuz Şenol seçildi.

 

KURULTAY DELEGELERİ  :

Kongrede 18 kişilik kurultay delegasyonu da belirlendi. Ünsal Acar (Gönen İlçe Başkanı) , Ayhan Aslanbey (İvrindi İlçe Başkanı), Mehmet Atak (Bandırma İlçe Başkanı) , Sinan Ayhan (Altıeylül İlçe Başkanı), Ahmet Can BarutLevent ÇankırAli Kemal Deveciler (Burhaniye Belediye Başkanı) , Mesut Ergin (Ayvalık Belediye Başkanı) , Yücel Erişen (Karesi İlçe Başkanı) , Burhan Karışık (Erdek Belediye Başkanı) , Erden Köybaşıİbrahim Palaz (Gönen Belediye Başkanı) , Hüseyin Şalmanlı (Ayvalık İlçe Başkanı) , Hakan ŞehirliErol TarlıTolga Tosun (Bandırma Belediye Başkanı) , Hale Tuna (Erdek İlçe Başkanı) , Aylin Yıldırım (Burhaniye İlçe Başkanı)

 

 


Yazarlar


GÜNDEMSİYASETMANŞET HABEREKONOMİSPORRÖPORTAJLAR YAZARLAR ARŞİV

KONUMUMUZ

Altıeylül / Balıkesir

ADRES

Altıeylül Mah. Çiğdem Sok. İnaler İş Mrk.No: 8 1/1 Altıeylül / Balıkesir
MND Ajans
©2020 | Tüm Hakları Saklıdır
MND Ajans